Piąty gol Patryka Klimali, trzecia asysta Michała Karbownika. Młodzieżowcy na boisku: 13. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Michał Karbownik to objawienie Legii Warszawa
Michał Karbownik to objawienie Legii Warszawa Szymon Starnawski
PKO Ekstraklasa. W 13. kolejce swoją piątą bramkę zdobył Patryk Klimala z Jagiellonii Białystok. Trzecią asystę zanotował z kolei Michał Karbownik z Legii Warszawa.

Występy młodzieżowców w 13. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Jakub Wawszczyk (rocznik 1998) - 87 minut ze Śląskiem Wrocław.
Kamil Antonik (1998) - Wszedł za Wawszczyka.

Cracovia - Sylwester Lusiusz (1999) - Całe spotkanie z Pogonią Szczecin. Był to jego trzeci pełny występ w tym sezonie.
Sebastian Strózik (1999) - W 87 minucie zmienił Rafaela Lopesa.
Mateusz Supryn (1999) - Witamy debiutanta. W doliczonym czasie zastąpił Pelle van Amersfoorta.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Przyzwoity występ z Lechią Gdańsk.
David Kopacz (1999) - W 71 minucie zmienił go Kamil Zapolnik.
Daniel Ściślak (2000) - Podniósł się z ławki. W 71 minucie wszedł w miejsce Mateusza Matrasa.

Jagiellonia Białystok - Patryk Klimala (1998) - Strzelił gola z Wisłą Płock (dostał też kartkę). To najskuteczniejszy młodzieżowiec ligi.
Bartosz Bida (2001) - Kwadrans przed końcem zmienił go JuanMikoł Camara.
Mikołaj Wasilewski (2001) - W 88 minucie wszedł za Jesusa Imaza.

Korona Kielce - Mateusz Spychała (1998) - Pelne 90 minut z Piastem Gliwice na prawej obronie.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Całe spotkanie z Górnikiem Zabrze.
Tomasz Makowski (1999) - Dostał szansę gry w pełnym wymiarze czasowym. Według kibiców grał "za miękko".

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Tradycyjnie od początku do końca. Z Zagłębiem Lubin nie wypadł jednak zbyt korzystnie.
Tymoteusz Puchacz (1999) - Druga asysta. Z rożnego dograł piłkę, po której fantastyczną bramkę zdobył Christian Gytkjaer.
Kamil Jóźwiak (1998) - Bez błysku. Na murawie biegał do ostatniego gwizdka.
Jakub Moder (1999) - Oddał dwa ładne strzały. Bramka jednak nie padła.
Mateusz Skrzypczak (2000) - Nie wyszło mu to spotkanie. W 59 minucie zmienił go Pedro Tiba.
Jakub Kamiński (2002) - Szósty młodzieżowiec w podstawowym składzie. Zszedł w 78 minucie. Zmienił go Wołodymyr Kostewycz.
Filip Marchwiński (2002) - Od 58 minuty biegał za Joao Amarala.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Łatwy mecz z bezzębną Wisłą Kraków. Dzięki temu zachował kolejne czyste konto.
Michał Karbownik (2001) - Wybraliśmy go do jedenastki kolejki. Dał asystę - trzecią w sezonie.
Mateusz Praszelik (2000) - Od 58 minuty biegał za Luquinhasa.

ŁKS Łódź - Piotr Pyrdoł (1999) - Wytrwał prawie do ostatniego gwizdka. Dopiero w 89 minucie został zmieniony.
Adam Ratajczyk (2002) - Witamy debiutanta w ekstarklasie. Wszedł na moment - za Pyrdoła.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - Jedyny młodzieżowiec w składzie mistrza Polski. Z Koroną Kielce zaliczył przyzwoity występ.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Od początku do samego końca przeciw Cracovii.
Marcin Listkowski (1998) - W 62 minucie zmienił Santeriego Hostikkę.

Raków Częstochowa - Kamil Piątkowski (2000) - Cały mecz z ŁKS-em Łódź na prawej obronie.
Michał Skóraś (2000) - 70 minut na boisku. Zmienił go Maciej Domański.
Miłosz Szczepański (1998) - Wszedł na drugą połowę za Petra Schwarza. Dostał kartkę.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Niemal całe spotkanie przeciw Arce Gdynia.
Mateusz Hołownia (1999) - Wszedł w 90 minucie za Płachetę.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Cały mecz z Jagiellonią Białystok na lewej obronie.
Mikołaj Kwietniewski (1999) - Ponownie wszedł w drugiej połowie. Tym razem później. W 83 minucie zastąpił Suada Sahitiego.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - W meczu z Legią Warszawa zszedł przy wyniku 0:3.
Przemysław Zdybowicz (2000) - Biegał przez całą drugą połowę.

Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Niezły występ przeciw Lechowi Poznań. Wytrwał do ostatniego gwizdka.
Patryk Szysz (1998) - Zszedł dosłownie chwilę przed końcem. Zmienił go Rok Sirk.
Łukasz Poręba (2000) - Już w 52 minucie wszedł za kontuzjowanego Damiana Oko.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
5 GOLI i 2 ASYSTY: Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok).
3 GOLE i 1 ASYSTA: Kamil Jóźwiak (Lech Poznań).
3 GOLE: Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
2 GOLE 1 ASYSTA: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).
1 GOLE i 2 ASYSTY: Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań), Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź).
3 ASYSTY: Michał Karbownik (Legia Warszawa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa), Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa).
2 GOLE: Damian Michalski (Wisła Płock), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin).
1 GOL i 1 ASYSTA: Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock).
2 ASYSTY: Sebastian Milewski (Piast Gliwice).
1 GOL: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Michał Rakoczy (Cracovia), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 ASYSTA: Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (Lech Poznań), Jakub Moder (Lech Poznań), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).