PGE Baltica inwestuje w naukę. Uniwersytet Morski i Politechnika Gdańska zaangażowane w rozwój morskiej energetyki wiatrowej

Andrzej Kowalski
Andrzej Kowalski
PGE Baltica inwestuje w naukę. Uniwersytet Morski i Politechnika Gdańska zaangażowane w rozwój morskiej energetyki wiatrowej
PGE Baltica inwestuje w naukę. Uniwersytet Morski i Politechnika Gdańska zaangażowane w rozwój morskiej energetyki wiatrowej Karolina Misztal/Polska Press
PGE Baltica kontynuuje współpracę z instytucjami naukowymi na Pomorzu. Spółka inwestuje w kierunki związane z morskimi farmami wiatrowymi. W marcu ropocznie się kolejna edycja studiów podyplomowych związanych z tym kierunkiem na Uniwersytecie Morskim w Gdyni, a Politechnika Gdańska dostaje wsparcie do specjalizacji na studiach magisterskich.

PGE Baltica współpracuje z pomorskimi uczelniami

PGE Baltica aktywnie uczestniczy w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, jeśli chodzi o wsparcie edukacji. W lutym zakończyła się pierwsza edycja studiów podyplomowych dotyczących zarządzania ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce morskiej na Uniwersytecie Morskim w Gdyni.

ZOBACZ TAKŻE: Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg 2023. Ponad 45,6 mln zł dla województwa pomorskiego

Na tym spółka nie zamierza jednak kończyć współpracy. Jeszcze w marcu wystartuje kolejna taka inicjatywa. W proces nauczania zaangażowani są specjaliści, a w tym także i eksperci z PGE. Zarówno w lutowej, jak i marcowej edycji, PGE Baltica jest partnerem głównym studiów.

Wsparcie dla Politechniki Gdańskiej oraz Uczelni Łazarskiego

Drugą taką inicjatywą jest także wsparcie udzielone Politechnice Gdańskiej. Spółka wspomaga finansowo studia magisterskie, które dotyczą projektowania i budowy morskich systemów energetycznych. PGE Baltica zaoferowało również stypendia dla studentów tej specjalizacji.

ZOBACZ TAKŻE: Gdańska firma DAC.digital wśród 1000 najszybciej rozwijających się firm w Europie według Financial Times

Działania w kierunku rozwoju nauki o morskich farmach wiatrowych nie kończą się na Pomorzu. Grupa PGE realizuje też wspólne studia podyplomowe z zarządzania przygotowaniem i realizacją inwestycji w morskie farmy wiatrowe na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Rynek pracy przywita absolwentów tego kierunku jeszcze w tym roku.

Czytaj także: Pomorze przyrodniczą perłą Polski? Na zadania z ochrony środowiska przyznano 4 mln zł. "Ta kwota jest rekordowa"

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie