PGE Atom Trefl wygrał we Włoszech. Sopocianki w play-off Ligi Mistrzyń!

PGE Atom Trefl wygrał w Novarze z zespołem Ivan Gorgonzola 3:1 w czwartej kolejce Ligi Mistrzyń siatkarek. Drużyna z Sopotu zapewniła sobie awans do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Atomówki udały się do Włoch bez Olgi Sawenczuk i Brittnee Copper. Do tego na miejscu okazało się, że niezdolna do gry jest Danica Radenković, a od drugiego seta przestała grać Katarzyna Zaroślińska, która wciąż ma problem z kontuzjowaną nogą.

Przez większą część pierwszego seta gospodynie grały bardzo dobrze, a efektem tego było wysokie prowadzenie 18:10. Wydawało się, że losy tej partii są rozstrzygnięte i w tym momencie do pracy zabrały się wicemistrzynie Polski i doprowadziły do stanu 22:24. Miały nawet dwie piłki, aby wyrównać. To się jednak nie udało i drużyna Novary zaczęła mecz od wygranego seta.

Druga partia także była wyrównana, ale tym razem to sopocianki prowadziły od jej rozpoczęcia. Utrzymywał bezpieczną przewagę czterech punktów, ale w końcówce pozoliły gospodyniom zmniejszyć stratę do stanu 21:20. Jednak w końcówce partii nie dały sobie odebrać wygranej.

W trzecim secie nasze siatkarki przeżywały huśtawkę nastrojów. Najpierw miały trzy punkty straty, potem cztery przewagi, aż wreszcie znowu przegrywały 18:19. Szybko jednak odzyskały przewagę doprowadzając do stanu 23:20 i za chwilę objęły prowadzenie w meczu. Wreszcie w secie czwartym siatkarki Atomu Trefla kontrolowały wydarzenia na parkiecie utrzymując przewagę i odnosząc cenne zwycięstwo.

Atomówki zapewniły sobie grę w kolejnej rundzie Ligi Mistrzyń obok Vakifbanku Stambuł.

Igor Gorgonzola Novara - PGE Atom Trefl Sopot 1:3 (25:22, 21:25, 22:25, 21:25)

Novara: Signorile, Rousseaux 12 punktów, Guiggi 12, Fabris 18, Bosetti 9, Chirichella 10, Sansonna (libero) oraz Bosio, Malesević, Wawrzyniak 2, Cruz 2

Atom Trefl: Kaczmar 5, Kaczorowska 6, Tokarska 12, Zaroślińska 3, Balkestein-Grothues 18, Efimienko 5, Durajczyk (libero) oraz Łukasik, Djerisilo 1, Miros 9, Damaske 1