PGE Atom Trefl w finale mistrzostw Polski! [ZDJĘCIA]

Siatkarki PGE Atomu Trefla wygrały z Impelem Wrocław 3:0 w trzecim meczu półfinałowym mistrzostw Polski. Sopocianki zwyciężyły 2:1 w półfinałowej rywalizacji i o mistrzostwo Polski zagrają po raz drugi z rzędu z Chemikiem Police.

Siatkarki z Sopotu chciały zakończyć tę rywalizację półfinałową w dwóch meczach. Jednak po wygranej w Ergo Arenie poległy we Wrocławiu i potrzebny był trzeci mecz w hali na granicy Gdańska i Sopotu. Atomówki przystąpiły do tego spotkania bardzo mocno skoncentrowane, aby wywalczyć upragniony finał.

Pierwszy set był jednak bardzo wyrównany i na początku przebiegał raczej po myśli zawodniczek z Wrocławia. To Impel prowadził 7:5, a na pierwszej przerwie technicznej miał jeden punkt przewagi. Atom Trefl odrobił straty i objął prowadzenie 12:11, a potem sopockie siatkarki zdobyły cztery punkty z rzędu. To jednak nie był koniec emocji w tym secie. Od stanu 16:12 to zawodniczki z Wrocławia zdobyły sześć punktów z rzędu i objęły prowadzenie 18:16. Atomówki wyrównały i do stanu 22:22 trwała walka punkt za punkt. Wreszcie sopocianki uzyskały przewagę, a podsumowaniem emocji w tej partii była ostatnia akcja, która zakończyła się atakiem Maret Balkestein-Grothues. Najpierw o powtórkę poprosili sędziowie i wideoweryfikacja pokazała atak autowy, ale wtedy o sprawdzenie piłki poprosiły gospodynie i powtórka wykazała, że atak był po bloku i punkt zdobył Atom Trefl na wagę wygranego seta.

Drugi set tego spotkania także zaczął się od prowadzenia Impelu 5:3, ale tym razem Atom Trefl szybko opanował sytuację. Sopocianki zdobyły osiem punktów z rzędu i uzyskały przewagę 11:5. Wrocławianki były w stanie zbliżyć się na dwa punkty, ale potem już Atom Trefl odskoczył i już kontrolował wydarzenia na parkiecie.

Poprzednie dwa sety podłamały zawodniczki z Wrocławia, bo trzecia partia to już wyraźna przewaga sopocianek. Atomówki zaczęły seta od prowadzenia 5:1 i do końca nie dały już żadnych nadziei Impelowi na nawiązanie walki i zasłużenie awansowały do finału mistrzostw Polski.

PGE Atom Trefl - Impel Wrocław 3:0 (25:23, 25:17, 25:18)

PGE Atom Trefl: Radenković 2, Balkestein-Grothues 11, Tokarska 4, Zaroślińska 19, Kaczorowska 13, Efimienko 6, Durajczyk (libero) oraz Łukasik, Cooper 4

Impel: Radecka, Hildebrand 4, Sikorska 1, Skowrońska-Dolata 9, Costagrande 15, Kąkolewska 6, Durr (libero) oraz Ptak 1, Kaczor 1, Kossanyiova 2