PGE Atom Trefl utrzymał drugie miejsce

PGE Atom Trefl pokonał w niedzielę drużynę z Rzeszowa 3:1, a to oznacza, że przerwę reprezentacyjną spędzi na drugim miejscu tabeli.

Dziesięć wygranych i dwie porażki - to bilans PGE Atomu Trefla Sopot w tegorocznych meczach w Orlen Lidze. Podopieczne trenera Lorenzo Micelliego są drugą siłą w stawce. Niedościgniony wydaje się w tej chwili Chemik Police (12 pewnych zwycięstw i zaledwie 4 stracone sety!).

W niedzielę atomówki na miesiąc pożegnały się w Ergo Arenie z publicznością. Kolejne domowe spotkanie zaplanowane mają bowiem na 16 stycznia 2016. Nie były jednak bezbłędne, przez co straciły jednego seta w meczu z Developresem SkyRes Rzeszów. W drużynie przyjezdnych najbardziej we znaki dawała się Magda Jagodzińska. Aż 36 razy próbowała swoich sił w ataku przy 58-procentowej skuteczności. Łącznie uzbierała 25 punktów.

Siłą sopockiej ekipy jest jednak jej zespołowość. Podopieczne Micelliego udowodniły to po raz kolejny w tym sezonie. Maret Balkestein, Maja Tokarska i rezerwowa Magdalena Damaske (do niej powędrowała statuetka MVP spotkania) zapisały na swoich kontach dwucyfrowe zdobycze punktowe. A PGE Atom po 111 minutach wygrał 3:1.

PGE Atom Trefl Sopot - Developres SkyRes Rzeszów 3:1 (25:19, 21:25, 25:16, 25:21)

PGE Atom: Kaczmar 4, Balkenstein 13, Łukasik 4, Miros 2, Kaczorowska 2, Tokarska 11, Durajczyk (libero) oraz Djerisilo 1, Damaske 15, Efimienko 8, Zaroślińska 1

Developres: Raczyńska 8, Warzocha 4, Jagodzińska 25, Skiba 8, Hawryła 10, Cabajewska 5, Borek (libero) oraz Bonczewa, Otasević 1, Filipowicz, Wańczyk