PGE Atom Trefl Sopot nie dał rady Chemikowi Police

Zawodniczki Chemika po raz ostatni w Orlen Lidze przegrały 14 grudnia 2013 roku. W niedzielę ich passy nie zdołały przerwać sopockie siatkarki.

Drużyna z Polic 14 grudnia 2013 roku przegrała 0:3 w Pile z tamtejszą Naftą. Sześć dni wcześniej uległa w gdańskiej hali AWFiS sopociankom 2:3. To były jednak ostatnie wpadki późniejszych mistrzyń Polski. W tym sezonie Anna Werblińska, Małgorzata Glinka i spółka nie mają sobie równych. W niedzielę w hali w Szczecinie ograły 3:0 PGE Atom Trefl Sopot.

Wynik zdecydowanie nie oddaje tego, co działo się na parkiecie. Podopieczne trenera Lorenzo Micellego nie zasłużyły na tak wysoką porażkę. Dlaczego więc nie zdobyły ani seta? Zabrakło im pewności siebie w decydujących akcjach w ataku. I to właśnie w skuteczności w ofensywie trzeba upatrywać przyczyn drugiej porażki z Chemikiem (20 października przegrały w Ergo Arenie 2:3).

Sopociankom nie pomogła też absencja Izabeli Bełcik. Pierwsza rozgrywająca PGE Atomu Trefla uskarża się na problem z łydką, więc trener Micelli zdecydował nie zaryzykował pogłębienia się urazu i zostawił Bełcik w kwadracie dla rezerwowych.

- Po takim meczu jak ten musimy zamknąć oczy i skupić się na dalszej pracy. Jestem pozytywnie nastawiony, pomimo takiego wyniku - przyznał włoski szkoleniowiec. - Musimy pracować nad 2-3 miejscem, bo nie chcemy grać półfinałów z Chemikiem. Nad tym zaczniemy pracować w kolejnych meczach.

Chemik Police - PGE Atom Trefl Sopot 3:0 (25:21, 25:23, 25:21)

Chemik: Ognjenović (4), Werblińska (8), Bednarek-Kasza (10), Glinka-Mogentale (10), Bjelica (14), Veljković (10), Zenik (libero) oraz Malagurski, Jagieło

Atom: Leys (1), Efimienko (7), Kaczmar (1), Cooper (6), Kaczorowska (10), Zaroślińska (11), Durajczyk (libero) oraz Miros (6), Łukasik, McClendon