PGE Atom Trefl miał problemy, ale wygrał w Łodzi

Siatkarki PGE Atomu Trefl Sopot wygrały w Łodzi z Budowlanymi 3:1 w meczu Orlen Ligi.

Atomówki zagrał osłabione w Łodzi, bo choć z zespołem pojechała Klaudia Kaczorowska, to ze względu na uraz nie pojawiła się jednak na parkiecie. Sopocianki miały spore problemy i zagrały najbardziej wyrównane spotkanie w tym sezonie. Już w pierwszym secie gospodynie na początku zdobyły pięć punktów z rzędu i zawodniczki z Sopotu musiały odrabiać starty. Szło im to jednak bardzo ciężko. Zawodniczki Budowlanych wygrywały już 21:17. Potem nastąpił okres lepszej gry sopocianek, które objęły prowadzenie 23:22, ale ostatecznie przegrały tę partię.

Drugi set meczu był równie wyrównany, choć powiniejn zakończyć się wygraną gospodyń. Miejscowe prowadziły 15:10, a potem 24:22 i nie zdołały wykorzystać piłek setowych. Atomówki wyrównały, a potem rozstrzygnęły partię na swoją korzyść. W trzecim secie podopieczne Lorenzo Micelliego znowu musiały gonić, bo zaczęły od stany 7:10 dla Budowlanych. Pościg okazał się skuteczny i wicemistrzynie Polski objęły prowadzenie w tym zaciętym spotkaniu. Wreszcie w czwartem secie od początku prowadzenie objęły sopocianki, ale w końcówce wygrywały tylko 22:21. Ostatnie trzy akcje były skuteczne w wykonaniu Atomu Trefla, a ostatni punkt zdobyła Maret Balkestein-Grothues, najlepsza zawodniczka tego spotkania.

Budowlani Łódź - PGE Atom Trefl Sopot 1:3 (28:26, 24:26, 23:25, 21:25)

PGE Atom Trefl: Balkestein-Grothues 23, Efimienko 2, Zaroślińska 18, Djerisilo 3, Tokarska 5, Radenkovic 2, Durajczyk (libero) oraz Miros, Damaske 8, Kaczmar, Łukasik, Cooper 8

Budowlani: Polańska 10, Twardowska 3, Pycia 10, Beier 14, Vincourova 4, Grajber 8, Medyńska, Wysokińska (libero) oraz Muresan 19, Tobiasz, Woźniczka, Medyńska, Brzezińska 2