Pewne zwycięstwo Sokoła Browar Kościerzyna we własnej hali

Sokół Browar Kościerzyna odniósł zdecydowane zwycięstwo przed własną publicznością pokonując drużynę Orlenu II Wisły Płock.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli pojedynek z Nafciarzami wychodząc szybko na prowadzenie 3:1. Wprawdzie przyjezdni wkrótce doprowadzili do remisu, jednak w dalszej części spotkania dominacja zespołu prowadzonego przez Andrzeja Gryczkę była zdecydowana. Szczególnie wyraźna była ona w końcowej fazie pierwszej połowy. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się zwycięstwem kościerzynian 16:12.

Drugą część, podobnie jak pierwszą, bardzo dobrze zaczęli zawodnicy Sokoła. Kościerska ekipa w krótkim czasie rzuciła trzy bramki z rzędu i wyszła na siedmiobramkowe prowadzenie. Orlenowi udało się zniwelować straty do dwóch trafień, jednak kościerzynianie na pięć minut przed końcową syreną ponownie prowadzili już różnicą siedmiu bramek. Ostatecznie pojedynek w koś-cierskiej Sokolni zakończył się pewnym zwycięstwem Sokoła 29:25.

W najbliższą sobotę Sokół rozegra wyjazdowe spotkanie. Przeciwnikiem kościerskiego zespołu będzie drużyna ŚKPR Świdnica.