Gdynianki bez problemów uporały się z leszczyniankami Tomasz Bołt
Koszykarki Lotosu pewnie wygrały w Gdyni z Tęczą.

Polskim składem żeńskiej koszykówki się nie zwojuje - boleśnie przekonały się o tym w piątkowy wieczór koszykarki Super Polu Tęcza Leszno, które otrzymały tęgie lanie od Lotosu Gdynia.
Na początku spotkania obaj trenerzy wystawili inne pierwsze piątki niż we wcześniejszych spotkaniach.

Jacek Winnicki zrezygnował z dwóch 19-letnich zawodniczek - Olivii Tomiałowicz i Claudii Sosnowskiej na rzecz bardziej doświadczonych Erin Philips i Shameki Christon. Natomiast Jarosław Krysiewicz przeprowadził tylko jedną zmianę w "żelaznej" piątce, jaką rozpoczynał każdy wcześniejszy mecz w Ford Germaz Ekstraklasie. Za Magdalenę Gawrońską wprowadził doświadczoną, 39-letnią Edytę Krysiewicz.

Gospodynie już od pierwszych minut starały się uciec rywalkom z wynikiem, by móc kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Na cztery minuty przed końcem pierwszej kwarty prowadziły już 12:7, głównie dzięki punktom Amerykanki Shameki Christon, która dwukrotnie trafiła za trzy punkty. Lotos do końca kwarty konsekwentnie powiększał przewagę i po 10 minutach gry na tablicy wyników mieliśmy 20:11.

Druga odsłona na początku była bardzo wyrównana. Do piątej minuty oglądaliśmy walkę "kosz za kosz". Zawodniczkom z Gdyni udało się w tym czasie powstrzymywać Joannę Walich, najgroźniejszą zawodniczki z drużyny gości.

Trzecia kwarta nie przyniosła przełomu i gdynianki powiększyły jeszcze swoją przewagę do 21 punktów. Po pół godziny gry już można było wskazać, która z zawodniczek zasługuje na miano najlepszej. Oczywiście nie kto inny, jak Shameka Christon, która na sześć podejmowanych prób "za trzy" nie zmarnowała ani jednej! Pierwszy raz ręka Amerykanki zadrżała dopiero przy siódmym rzucie.
Czwarta kwarta to już tylko formalność. Przyjezdne nie miały żadnych argumentów, dzięki którym mogłyby odrobić kolosalną stratę do Lotosu.

Lotos Gdynia - Super Pol Tęcza Leszno 81:63 (20:11, 27:17, 19:17, 15:18)
Lotos: Christon 25 (6x3), Pawlak 17 (2), Leciejewska 12, Matovic 8 (1), Philips 8 oraz Podrug 8, Tomiałowicz 2, Jujka 1, Kaczmarska, Sosnowska.
Tęcza: Drzewińska 19 (4), Walich 15, Czarnecka 11 (1), Durak 7 (1), Krysiewicz 2 oraz Gawrońska 9 (1), Głocka, Kaszewska, Gajewska.