Peter Prevc wygrał w Sapporo, Kamil Stoch siódmy

Kamil Stoch zajął siódme miejsce w Sapporo
Kamil Stoch zajął siódme miejsce w Sapporo Andrzej Banaś
Słoweniec Peter Prevc wygrał w Sapporo konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich i dzięki temu awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Liderem pozostaje Austriak Stefan Kraft, który w Japonii zajął drugie miejsce. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch był siódmy, a punkty zdobyło w sumie pięciu reprezentantów biało-czerwonych.

Prevc wygrał zawody dzięki skokom na 130 i 131 metrów. Wyniki Polaków: 7. Kamil Stoch - 123 i 127.5 metra, 16. Piotr Żyła - 115 i 130 metrów, 18. Jan Ziobro - 125,5 i 118,5 metra, 19. Aleksander Zniszczoł - 124,5 i 116,5 metra, 29. Maciej Kot - 123 i 112,5 metra. Do rundy finałowej nie awansował Dawid Kubacki, który skoczył 115 metrów.