MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pełnia Księżyca w Skorpionie [7 maja 2020]. Jak na Ciebie wpływa ten czas?

opr. MZ
7 maja przypada pełnia Księżyca w Skorpionie. Może być nerwowo. Manipulacja, długi, nasza seksualność. Ten czas sprzyja przepracowaniu takich właśnie tematów. Zwłaszcza że na księżycową energię nakładają się napięcia związane z koronawirusem.

7 maja to pełnia Księżyca w Skorpionie. Jak czytamy na blogu Moonset Story, dla wielu osób na pierwszy plan wyjdą teraz następujące tematy: manipulacje i kontrola w bliskich relacjach, chęć posiadania innych i władzy, seksualność, długi czy pieniądze z kimś dzielone. Jeśli dodamy do tego panujące napięcia związane z koronawirusem, nie będzie to łatwy czas.

Co wiesz o pełni Księżyca?

Pełnia jest jedną z faz Księżyca, podczas której ziemski satelita znajduje się dokładnie naprzeciwko Słońca - po przeciwnej stronie Ziemi. Księżyc w pełni można zaobserwować co 29,5 dnia. Wówczas promienie słoneczne odbijają się jego od tarczy, ukazując ją w całej swej okazałości.

Pełnia Kwiatowego Księżyca 2020 - kiedy?

O tej pełni mówi się też Kwiatowa Pełnia Księżyca. Nazwy poszczególnych pełni księżyca zostały stworzone przez rdzenną ludność amerykańską, obserwującą księżyc oraz związane z nią zjawiska przyrodnicze. Majowa Pełnia Kwiatowego Księżyca wzięła swoją nazwę od kwitnących wówczas pąków drzew i kwiatów.

Do końca tego roku będziemy świadkami jeszcze 9 pełni księżyca. Pojawią się one w następujących terminach:

  • 7 maja
  • 5 czerwca
  • 5 lipca
  • 3 sierpnia
  • 2 września
  • 1 października
  • 31 października
  • 30 listopada
  • 30 grudnia

Wpływ Pełni Księżyca na człowieka?

Skoro Księżyc ma wpływ na masy wody w oceanach, czy może mieć również wpływ na organizm ludzki? Zdania na ten temat są podzielone. Z jednej strony istnieją eksperymenty przeprowadzone przez naukowców, które wykazują, że pełnia Księżyca ma wpływ i to znaczny, są jednak też wyniki przeczące tej tezie. A może na przeświadczenie o wpływie pełni Księżyca na nasze zachowania mają zakorzenione od wieków w naszej świadomości wierzenia? Każdy do tej sprawy podchodzi bardzo indywidualnie. Z pewnością jednak wsłuchanie się na chwilę w swoje emocje (bez oddawania im nad sobą kontroli), nikomu jeszcze nie zaszkodziło. To jeden ze sposobów na poznanie siebie. Warto też szukać informacji na ten wpływu Księżyca w różnych źródłach. Harmonia w życiu człowieka łączy osadzenie człowieka w sprawach bytowych (tzw. mocne stanie na nogach), z jednoczesnym otwarciem na sprawy, które nie do końca uda się udowodnić, zważyć czy zmierzyć.

Na temat wpływu pełni księżyca na zachowanie człowieka krążą różne opinie. Niektórzy przypisują jej pomoc w osiąganiu sukcesu, spełnienia, wzniecenie pożądania, poczucie pobudzenia oraz ekscytacji. Jednak znacznie częściej kojarzona jest ze skłonnościami depresyjnymi, impulsywnością, spadkiem nastroju, jak również nerwowością.

od 12 lat
Wideo

Psycholog odpowiada: Czy wakacyjny romans to dobra rzecz?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki