Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pełnia Księżyca w Koziorożcu [28 czerwca 2018 r.], a już za miesiąc całkowite zaćmienie!

opr. szal
28 czerwca czeka nas pełnia Księżyca, a za miesiąc będziemy mogli obejrzeć jego zaćmienie
28 czerwca czeka nas pełnia Księżyca, a za miesiąc będziemy mogli obejrzeć jego zaćmienie Pixabay
W czwartek pełnia Księżyca w Koziorożcu [28 czerwca 2018 r.]. Według miłośników astrologii, nadchodząca pełnia będzie „uziemiająca”. Co to oznacza? Sprawdźcie!

Ludzie od wieków wierzyli we wpływ Księżyca na ich życie. Mimo że tak wiele niewytłumaczalnych wcześniej zjawisk tłumaczy nam dzisiaj nauka, pełnia wciąż wywiera na ludzi duże wrażenie. Wierzycie lub nie, na wszelki wypadek unikajcie w najbliższych dniach większych zakupów, za to możecie wyrzucić z domu zepsute sprzęty lub ciuchy, w których nie mieścicie się od dekady. Uważajcie też na nerwy, bo o nieporozumienia w tym czasie wyjątkowo łatwo, a sprawy urzędowe mogą się przeciągać lub stanąć w miejscu. Ale spokojnie, to wszystko minie i będziemy mogli się przygotować do całkowitego zaćmienia Księżyca. To zjawisko będzie można obserwować już 27 lipca.

Pełnia Księżyca astrologicznie

Według miłośników astrologii, nadchodząca pełnia będzie „uziemiająca”. Nie wchodząc w szczegóły relacji Księżyca z planetami, co niektórzy mogą teraz zderzyć się z rzeczywistością. Seria opóźnień, blokad, przeszkód, spięć, kłótni... Księżyc w Koziorożcu chce też, byśmy bardzo serio odpowiedzieli sobie na pytania, co jest dla nas najważniejsze, jaki mamy cel na resztę życia i czy aby na pewno to wciąż nasz cel, bo w biegu możemy się nie zorientować, że przede wszystkim spełniamy oczekiwania innych. Zbyt poważnie pytania, jak na wakacyjne, lekkomyślne dni? A jednak.

Pełnia Księżyca - co robić, czego nie robić?

Podsumowując, w tym czasie warto kilka razy głęboko odetchnąć, zanim wejdziemy z kimś na ścieżkę wojenną, spróbujmy się też nie buntować przeciwko przeciwnościom losu, bo to nam dodatkowo zabierze energię życiową, której przecież potrzebujemy. Starajmy się też zachować spokój i skupiajmy się na pracy czy własnym rozwoju duchowym. Lepiej natomiast unikać podejmowania ryzykownych decyzji czy podpisywania ważnych umów. W tym czasie dobrze jest porządnie posprzątać i powyrzucać stare rzeczy, z drugiej strony warto omijaj sklepy, większe zakupy są teraz niewskazane. Łatwiej o takie nietrafione.

Księżyc, nasz superbohater

Niezależnie od tego, czy Księżyc ma rzeczywiście na nas wpływ, warto spojrzeć na naszego satelitę, zwłaszcza podczas tak ciekawych zjawisk jak superksiężyc, krwawy Księżyc i niebieski Księżyc. Wszystkie te trzy zjawiska jednocześnie można było zobaczyć na naszym niebie 31 stycznia 2018 roku. Nazwano je "Super Blue Blood Moon" i ostatnio zaobserwowano na naszej półkuli ponad 150 lat temu (31 marca 1866 r.).

Dużo częściej zaobserwujemy tzw. niebieski Księżyc (Blue Moon). Zjawisko występuje średnio co 2,5 roku i odnosi się do drugiej pełni Księżyca występującej w jednym miesiącu kalendarzowym. Jeszcze częściej zaobserwujemy tzw. superksiężyc, czyli pełnię Księżyca zaobserwowaną w najbliższej odległości od Ziemi. Dzieje się tak średnio raz do roku. Księżyc jest wówczas o 14 procent większy i świeci do 30 procent jaśniej. Zjawiskiem występującym najczęściej, ale nieregularnie jest zaćmienie Księżyca, które występuje, gdy Ziemia znajduje się między Słońcem a Księżycem będącym w pełni. Bywa tak, że w ciągu roku są aż trzy zaćmienia, ale też zdarzają się lata kiedy nie ma żadnego zaćmienia Księżyca.

Pełnia Księżyca - zaćmienie w lipcu

Najbliższe zaćmienie Księżyca wypada w tym roku 27 lipca 2018. Zbiegnie się z apogeum, czyli momentem, kiedy Księżyc jest najdalej oddalony od Ziemi. Całkowite zaćmienie Księżyca będziemy mogli w tym roku podziwiać w Polsce w piątek, 27 lipca 2018 r. od 21.30. Potrwa aż 1 godzinę 42 minuty i 57 sekund. To bardzo długo, najdłużej w całym XXI wieku. Kolejne takie wydarzenie będzie miało miejsce dopiero w 2123 roku.

Zobacz też: Niebiesko-krwawy "superksiężyc" po raz pierwszy od 150 lat. Spektakularne zdjęcia z Londynu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki