Pełnia Księżyca w Baranie wypada w Polsce w dniu wyborów parlamentarnych [13.10.2019]

opr. MZZaktualizowano 
Pełnia Księżyca już w niedzielę
Pełnia Księżyca już w niedzielę Pixabay
13 października na niebie zawiśnie Księżyc w pełni w znaku Barana. Jego wpływ większość ludzi odczuwać będzie szczególnie między 12 a 14 dniem miesiąca tego miesiąca. To będzie bardzo intensywny i trudny czas. Czeka nas dużo napięcia, wybuchów, istniejące już konflikty mogą się zaognić, a ukryte - wyjść na powierzchnię. W Polsce zbiegnie się to z wyborami parlamentarnymi.

Księżyc w pełni - pełnia Myśliwych
Październikową pełnię nazywa się Pełnią Myśliwych. W tym czasie Księżyc jest niemal tak samo jasny jak we wrześniu. Pełnia ta sprawia, że budzi się w ludziach prawdziwa natura. Wszystkie gwałtowne emocje, które próbujemy na co dzień tłumić, teraz wypłyną.

Wydarzenie to było nazywane "Księżycem Myśliwych", ponieważ dawniej w trakcie tego zjawiska astronomicznego urządzano polowania. Znacznie większy księżyc doskonale oświetlał nocą lasy i pola. Dodatkowo po ostatnich, jesiennych żniwach zwierzyna nie mogła ukryć się w polu, przez co była znacznie lepiej wystawiona na strzał. W tym czasie myśliwi rozpoczynali przygotowania zapasów do długiej zimy. Nazwa przybyła do Polski zza oceanu. Tam, rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej przekazali swoją wiedzę o księżycu kolonizatorom.

Pełnia księżyca w Gdańsku. Niezwykłe zdjęcia księżyca nad gd...

Pełnia Księżyca w Baranie

Pełnie w Baranie wydobywają ukryty gniew, złość, dotychczasowe kompromisy bardzo uwierają, a jednocześnie to co robią i mówią inni bardzo nas porusza. U nas w Polsce ten czas zbiega się z wyborami, co już samo w sobie pokazuje gdzie te napięcia mogą być ukierunkowane.

O wpływie pełni Księżyca na zachowanie ludzi czy zwierząt słyszał chyba każdy z nas. To w tym czasie Srebrny Glob bardzo silnie oddziałuje na Ziemię, a poziom wód znacząco wzrasta. Dotyczy to również poziomu płynów w organizmach żywych.

Procesy zachodzące w tym czasie w przyrodzie gwałtownie przyspieszają i z chwilą pełni, osiągają swój punkt kulminacyjny. Dlatego też niektórzy z nas mogą bardziej narzekać na zaburzenia snu lub nadpobudliwość. Jesteśmy w tym czasie także bardziej drażliwi i miewamy bóle głowy.

Najtrudniej przechodzą ten okres jednak osoby chore psychicznie, które czują się podczas pełni silnie pobudzone, a nawet popadają w desperację i nieokiełznany gniew. Stąd też w wielu językach słowa określające ludzi obłąkanych pochodzą od słowa „luna” - czyli Księżyc.

Czytaj także

Niektóre dane statystyczne mówią również, że w czasie pełni Księżyca zdarza się więcej wypadków drogowych, ataków serca, rozbojów, morderstw czy prób samobójczych. Nie ma się jednak co dziwić. Pełnia Księżyca to jakby przyrodnicza bomba zegarowa - na szczęście, w większości przypadków, niegroźna. Przypadki niekontrolowanej agresji występują jedynie wówczas, kiedy z jakiś powodów człowiek tłumi w sobie wybuch nagromadzonej wcześniej energii.

Wpływ Pełni Księżyca na kondycję i zdrowie

Pełnia Księżyca niesie ze sobą nie tylko negatywne skutki. Podczas jej trwania odnotowuje się bowiem znacznie więcej narodzin, niż ma to miejsce w pozostałych fazach cyklu księżycowego.

Zgodnie z teorią doktora Eugena Jonasa, na czas pełni przypada największe pożądanie seksualne i zdolność poczęcia dziecka.

Podczas pełni większość z nas jest zazwyczaj w dobrej kondycji i zdrowiu. Ze względu na obniżoną krzepliwość krwi warto jednak odłożyć zaplanowane zabiegi chirurgiczne, ponieważ rany powstałe w tym okresie goją się znacznie wolniej.

W czasie pełni wzrasta również liczba unikalnych pomysłów i artystycznych wizji. Na podstawie wielu zapisków i pamiętników stwierdzono, że Srebrny Glob w tym okresie był inspiracją dla znanych artystów i to właśnie podczas pełni powstało wiele znakomitych dzieł.

Zobacz jak „truskawkowy Księżyc” w pełni świecił nad wieżą Eiffla

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie