Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Peeling kawitacyjny – na czym polega, gdzie zrobić? Opinie i cena zabiegu. Jak zrobić peeling kawitacyjny w domu krok po kroku?

Weronika Skiba
Peeling kawitacyjny – na czym to polega, gdzie zrobić? Czy można wykonać w domu peeling kawitacyjny? Jakie są efekty? Czy są przeciwwskazania do stosowanie tego rodzaju peelingu?
Peeling kawitacyjny – na czym to polega, gdzie zrobić? Czy można wykonać w domu peeling kawitacyjny? Jakie są efekty? Czy są przeciwwskazania do stosowanie tego rodzaju peelingu? 123RF
Peeling kawitacyjny – na czym to polega, gdzie? Jakie są opinie o zabiegu? Jak jest cena peelingu kawitacyjnego? Jak zrobić go w domu? Wiele kobiet zastanawia się jak poprawić stan swojej cery, wyglądać świeżo, młodo i atrakcyjnie. Jedną z opcji jest bezinwazyjny peeling kawitacyjny. Jak to wygląda w praktyce? Tutaj dowiesz się wszystkiego o tym zabiegu kosmetycznym.

Peeling kawitacyjny, jako sposób na piękną cerę

Wiele kobiet zastanawia się jak poprawić stan swojej cery, wyglądać świeżo, młodo i atrakcyjnie. Jedną z opcji jest bezinwazyjny peeling kawitacyjny. Jak to wygląda w praktyce? Tutaj dowiesz się wszystkiego o tym zabiegu kosmetycznym.

Czym jest tajemnicza kawitacja?

Peeling kawitacyjny brzmi zdumiewająco, jednak nie jest to tak skomplikowane, jak się wydaje. Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym, które zachodzi pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega na przemianie z fazy ciekłej na gazową, dlatego na początku zabiegu skóra musi być wilgotna. W zetknięciu z ultradźwiękami tworzą się mikropęcherzyki, które ulegają rozpadowi. W wyniku, czego rozbijają się stare komórki rogowej warstwy naskórka.

Peeling kawitacyjny – na czym to polega, gdzie zrobić? Czy można wykonać w domu peeling kawitacyjny? Jakie są efekty? Czy są przeciwwskazania do stosowanie
Peeling kawitacyjny – na czym to polega, gdzie zrobić? Czy można wykonać w domu peeling kawitacyjny? Jakie są efekty? Czy są przeciwwskazania do stosowanie tego rodzaju peelingu? 123RF

Peeling kawitacyjny – na czym to polega?

Zabieg wykonuje się przy pomocy urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe, które po skierowaniu na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. Woda, która była rozpylona na twarzy tworzy mikroskopijne pęcherzyki, które są wypełnione rozrzedzonym gazem. Przez drgania ultradźwiękowe pękają. W wyniku, czego dochodzi do rozbicia martwych komórek i ukazania młodszej warstwy skóry. To bezbolesny, bezpieczny zabieg.

Peeling kawitacyjny krok po kroku:

  1. Przed rozpoczęciem należy dokładnie oczyścić cerę z makijażu i użyć toniku.
  2. Po oczyszczeniu twarzy, na skórę nakładana jest substancja nadająca wilgoć.
  3. Kosmetyczka usuwa zrogowaciały naskórek i wszelkie inne zanieczyszczenia, przy pomocy urządzenia przypominającego szpatułkę, które produkuje fale ultradźwiękowe.
  4. Po zabiegu najczęściej nakłada się kosmetyk nawilżający. Peeling może być zakończony masażem twarzy.
Peeling kawitacyjny – na czym to polega, gdzie zrobić? Czy można wykonać w domu peeling kawitacyjny? Jakie są efekty? Czy są przeciwwskazania do stosowanie
Peeling kawitacyjny – na czym to polega, gdzie zrobić? Czy można wykonać w domu peeling kawitacyjny? Jakie są efekty? Czy są przeciwwskazania do stosowanie tego rodzaju peelingu? 123RF

Peeling trwa od 30 do 60 minut. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona jeszcze następnego dnia. Po peelingu należy używać kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Najlepiej wykonywać go w okresie od września, do początku kwietnia.

Dla kogo jest przeznaczony peeling kawitacyjny?

Ten zabieg kosmetyczny jest na tyle delikatny, że nadaje się dla każdego rodzaju cery. Szczególnie dla osób walczących z trądzikiem, zaskórniakami i wągrami. Skórze suchej nada blasku i spłyci zmarszczki. Przy cerze naczynkowej zredukuje przebarwienia, nawilży i zregeneruje skórę. Reguluje także wydzielanie sebum – łoju skórnego – co poprawi stan cery tłustej i mieszanej.

Peeling kawitacyjny w domu

Zabieg jest możliwy do wykonania także samodzielnie, w domu. Potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt. Należy kupić urządzenie do peelingu kawitacyjnego. Najczęściej przyrząd do kawitacji jest wyposażony w wyświetlacze LED, które odmierzają czas i ułatwiają wykonanie zabiegu samodzielnie. Należy zacząć od dokładnego demakijażu lub zastosować klasyczny peeling. Następnie porządnie nawilżyć twarz przed wykorzystaniem urządzenia. Szpatułkę trzeba płynnie przesuwać po twarzy, bez zatrzymywania na dłużej w jednym miejscu. Po wszystkim należy nałożyć krem nawilżający i cieszyć się efektami.

WIDEO: Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Jakie są efekty peelingu kawitacyjny?

Peeling ma za zadanie usunąć z naskórka martwe komórki i dokładnie wyczyścić skórę. Hamuje także rozmnażanie się bakterii. Wibracje usprawniają przepływ krwi i limfy, przez co skóra jest dotleniona i pobudzona do odbudowy. Usuwane są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, zaskórniki, wągry. Dodatkową zaletą jest delikatne wygładzenie zmarszczek oraz relaksujący masaż twarzy.

Peeling kawitacyjny - opinie o zabiegu

- Dla mnie ten peeling jest najlepszy, skóra jest po nim ślicznie gładka (nieporównywalnie gładsza niż po innych peelingach). Ja go polecam gorąco. Bardzo fajne uczucie. Ja polecam. Według mnie jest lepszy od mechanicznego oczyszczania, które męczy bardzo skórę. – Takie opinie figurują na internetowych forach.

Większość opinii jest pozytywnych, ale bywają też osoby, które nie doczekały się wymarzonych efektów. Wszystko zależy od rodzaju, podatności cery oraz ilości wykonanych zabiegów.

Peeling kawitacyjny – na czym to polega, gdzie zrobić? Czy można wykonać w domu peeling kawitacyjny? Jakie są efekty? Czy są przeciwwskazania do stosowanie
Peeling kawitacyjny – na czym to polega, gdzie zrobić? Czy można wykonać w domu peeling kawitacyjny? Jakie są efekty? Czy są przeciwwskazania do stosowanie tego rodzaju peelingu? pixabay.com

Ile kosztuje peeling kawitacyjny?

W salonie kosmetycznym cena pojedynczego zabiegu waha się od 50 do 130 złotych. Peeling kawitacyjny innych części ciała kosztuje od 100 do 200 złotych. Najczęściej poleca się całą serię zabiegów. Jest możliwość wykonywania peelingów kawitacyjnych w domu – potrzebny sprzęt można kupić w cenie od 120 złotych. Najdroższe urządzenie kosztuje nawet do 1000 złotych.

Peeling kawitacyjny - jakie są przeciwskazania?

Peeling kawitacyjny jest przeznaczony dla każdej cery, jednak nie dla każdej osoby. Istnieją przeciwwskazania w niektórych przypadkach – przez fale ultradźwiękowe.

Zabiegu nie powinny wykonywać

  • kobiety w ciąży,
  • osoby z nowotworami
  • osoby posiadające rozrusznik serca, aparat na zęby, czy inne metalowe ciała obce.

Ponadto do przeciwwskazań zalicza się także:

  • niewydolność krążenia,
  • stany gorączkowe,
  • osteoporoza,
  • zakrzepowe zapalenie żył,
  • zaburzenia czucia, gruźlica
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?

To zabiegi na pozór podobne, jednak posiadają istotne różnice. Peeling kawitacyjny jest delikatniejszy i ma mniej przeciwwskazań. Mikrodermabrazja ma usunąć niedoskonałości, typu trądzik grudkowy, przebarwienia, blizny, zmarszczki. To silniejsze oddziaływanie na skórę w porównaniu z peelingiem. Po pierwszej sesji są mocno widoczne efekty. Należy wybrać to, czego się bardziej potrzebuje w danym momencie. Peeling kawitacyjny jest bardziej dedykowany dla osób z cerą wrażliwą, suchą i naczyniową. To tańszy zabieg, co jest istotne, jeśli decydujemy się na całą serię. Decyzja jest sprawą indywidualną, najlepiej w porozumieniu z doświadczoną kosmetyczką lub kosmetologiem.

Wszystko wskazuje na użyteczność peelingu. Jeśli potrzebujesz odżywienia i chcesz poczuć się piękna – koniecznie spróbuj. Kondycja skóry poprawi się, a Ty będziesz wyglądała młodziej i atrakcyjniej.

ZOBACZ TEŻ WIDEO: Domowe maseczki typu peel off

POLECAMY NA STRONIE KOBIET:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki