Pedofil nie wróci

  Pedofil nie wróci

  Natasza Jatczyńska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wojewoda warmińsko-mazurski podtrzymał decyzję Urzędu Miejskiego w Elblągu o wymeldowaniu z mieszkania Lecha K., który odsiaduje wyrok za molestowanie seksualne swojego czteroletniego syna.
  Przypomnijmy, matka chłopca w ubiegłym roku rozpoczęła starania o wymeldowanie byłego męża. Na początku tego roku urzędnicy podjęli pozytywną decyzję w tej sprawie. Pedofil skorzystał z przysługującego mu prawa i skierował odwołanie od niej do wojewody, jednak ten zgodził się z decyzją niższego szczebla.

  Według wojewody Mariana Podziewskiego, matka ma prawo domagać się od wszystkich organów władzy publicznej podjęcia dozwolonych prawem środków w celu ochrony dobra dziecka, które jest pod jej opieką. Odmowa wymeldowania Lecha K. z mieszkania i umożliwienie mu powrotu do tego lokalu sprawiłaby, że ta ochrona byłaby zagrożona.

  - Poza tym w swoim odwołaniu mężczyzna nie stwierdził, że po wyroku chce wrócić do miejsca zameldowania, tylko że miasto powinno zapewnić mu lokal zastępczy - mówi Edyta Wrotek, rzecznik prasowy wojewody.

  Okazuje się, że miasto lokal mu zapewniło. Ale skazanemu się on nie podoba.

  - Dla nas ta sprawa jest zakończona. Przyznaliśmy temu panu lokal tymczasowy, spełniający wszystkie wymogi. Mężczyzna nie ma prawa wrócić do zajmowanego wcześniej mieszkania - zapewnia Zbigniew Musiejuk, kierownik Referatu Spraw Mieszkaniowych Wydziału Mienia Komunalnego i Spraw Mieszkaniowych w elbląskim magistracie. - Jeśli nie będzie chciał dobrowolnie przychylić się do tej decyzji, kobieta powinna wszcząć postępowanie komornicze, które doprowadzi do jego eksmisji.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo