Pechowe porażki Asseco Gdynia i Polpharmy Starogard Gdański [ZDJĘCIA]

Asseco Gdynia przegrało w Zielonej Górze ze Stelmetem, a Polpharma Starogard Gdański w Lublinie ze Startem w Polskiej Lidze Koszykówki.

Asseco świetnie radziło sobie w rywalizacji z mistrzami Polski. Goście już po pierwszej kwarcie mieli dziewięć punktów przewagi,m a po trzech nawet dziesięć. Niezwykle emocjonująca była końcówka meczu, bo w czwartej kwarcie gospodarze szybko odrabiali straty. Na 15 sekund przed końcem spotkania Asseco prowadziło 80:78 i wtedy Łukasz Koszarek trafił za trzy punkty. Gdynianie nie wykorzystali szansy, aby przechylić losy meczu na swoją korzyść.

Polpharma stoczyła szalony pojedynek w Lublinie. Już po pierwszej złej kwarcie musiała odrabiać straty. Na sześć minut przed końcem spotkania Polpharma miała siedem punktów przewagi, ale nie potrafiła jej utrzymać i przegrała ze Startem, dla którego to była dopiero pierwsza wygrana w tym sezonie.

Stelmet BC Zielona Góra - Asseco Gdynia 82:80 (16:27, 26:21, 14:20, 26:12)

Stelmet: Łukasz Koszarek 16, Nemanja Djurisić 14, James Florence 11, Karol Gruszecki 10, Armani Moore 8, Vladimir Dragicević 6, Adam Hrycaniuk 6, Przemysław Zamojski 5, Thomas Kelati 4, Julian Vaughn 2, Igor Zajcew 0.

Asseco: Filip Matczak 16, Przemysław Żołnierewicz 15, Krzysztof Szubarga 15, Marcel Ponitka 12, Piotr Szczotka 11, Mikołaj Witliński 4, Roman Szymański 4, Filip Put 3, Wojciech Czerlonko 0, Mariusz Konopatzki 0.

TBV Start Lublin - Polpharma Starogard Gdański 100:99 (29:19, 19:21, 22:28, 30:31)

TBV Start: Stefan Balmazović 24, Brandon Peterson 20 (10 zb), Jakub Dłoniak 17, Doug Wiggins 16, Nick Kellogg 9, Michał Jankowski 7, Jarosław Trojan 4, Paweł Kowalski 2, Grzegorz Małecki 1, Bartosz Ciechociński 0.

Polpharma: Anthony Miles 30, Michael Hicks 24, Uros Mirković 15, Marcin Flieger 12, Łukasz Diduszko 9, Martynas Paliukenas 5, Thomas Davis 4, Jakub Schenk 0, Karol Michałek 0.