Paweł Kukiz: Z obchodów "Solidarności" zrobili PiS-owski piknik

Maciej Deja AIPZaktualizowano 
Paweł Kukiz
Paweł Kukiz fot. michal dyjuk / polska press
Lider trzeciej siły w Parlamencie Paweł Kukiz na swoim facebookowym profilu skrytykował organizację obchodów rocznicy Porozumień Sierpniowych, jakie w środę odbywały się w Gdańsku. „To było święto zawłaszczone przez partię i jej popleczników” – napisał muzyk

„Dziś rocznica Porozumień Sierpniowych. Jadę do Gdańska na jej obchody” – taki wpis zamieścił rano Kukiz na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook, dzieląc się z sympatykami refleksją, że wiele z postulatów wysuwanych przez robotników z Wybrzeża 36 lat temu wciąż pozostaje aktualna. „Czas stanął w miejscu” – ocenił lider klubu parlamentarnego Kukiz'15, zamieszczając we wpisie link do treści 21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z 17.08.1980.

Po uroczystościach rocznicowych muzyk ostro skrytykował ich formę i organizację, uderzając w polityków partii rządzącej, która jego zdaniem z „zrobili z nich PiS-owski piknik”.

CZYTAJ TAKŻE: 36. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Obchody w Gdańsku i Gdyni [ZDJĘCIA,WIDEO]

„Święto zawłaszczone przez partię i ich {związkowych} popleczników czyhających na synekury w spółkach skarbu państwa. Dno. O 17stej ma być msza w kościele św. Brygidy ale wracam już do Warszawy. Tam się pomodlę. Za prawdziwych Bohaterów Sierpnia i o opamiętanie dla tych, którzy dziś często bezpodstawnie do miana {sierpniowych bohaterów} aspirują” – napisał Kukiz (pisownia oryginalna). Dodawał, że obecność przedstawicieli jego ugrupowania nie została zauważona przez organizatorów podczas powitania gości zauważona, a dla niego, jako przewodniczącego klubu, nie było zarezerwowane żadne miejsce. „Można było odnieść wrażenie, iż to Piotrowicz doprowadził do Porozumień Sierpniowych – komentował kąśliwie, nawiązując do posła PiS Stanisława Piotrowicza, który podczas stanu wojennego był prokuratorem.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Materiał oryginalny: Paweł Kukiz: Z obchodów "Solidarności" zrobili PiS-owski piknik - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 8

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Grzegorz

Jest mi naprawde przykro, ze głosowałem na panską partie.Owszem w parti K-15 są konkretni ludzie.Co zaś jej szefa to obiecująco zapowiadający się Kukis zaczyna blednąć.Jeśli jest panu ciężko i cierpi pan na brak pomyslów ustąp miejsca innym.Nam nie potrzeba recenzentów i zrzędow panie Kukis

G
Gość

Natomiast byłoby nierozsądnym, gdyby wspierał PO z frakcją Petru Unia Wolności, czy te inne w założeniu.
I byłoby już całkiem tragicznym, gdyby przeszedł na korepetycje do KODu, następnie, konglomerat chaosu.
Inaczej mówiąc, łebskim polityk, który słucha woli ludu. Kukiz słucha, ale ego przewyższa często i rozsądek!
Jest zadaniem trudnym przejście muzyka na polityka. I na razie można Kukizowi usprawiedliwić egzaltację
i tą trudną dla niego fazę adaptacji. Jest też dużo winy i po stronie PiSu. Dlaczego posła Kukiz nie obdarzono
np. fuchą ds. komunikacji z mediami i ludem? I tym bardziej, jeśli PiS swoją komunikację ma w XX wieku do
tego całkowicie w dołku. A przecież media „lubią” p. Kukiz, a sam ma wieloletnią wprawę, jak charyzmę.
Tak, PiS-wcy, posła Kukiza powołać na szefa PiSs-kiej propagandy. I nikt inny w tej roli nie spełni się lepiej!
Talenty trzeba popierać, a nie zsuwać je do kąta!
Summa summarum, brak jednolitej linii u posła Kukiz, jego werbalna i niezasadna walka z markowym PiS całkiem szybko Go zgubią. Ale poseł Kukiz jest pełnoletnim, więc Jego wola, więc Jego wybór!

x
x

niech nie udaje że jest w jakiejś opozycji.

i
internautka 50+

czy Kukiz umie się modlić. Wyśmiewał w swojej piosence praktyki chcrześcijańskie jakimi jest chodzenie księdza po kolędzie.Tak więc opluwa PIS, bo jego ugrupownie nie zostało zauważone

i
internautka 50+

czy Kukiz umie się modlić. Wyśmiewał w swojej piosence praktyki chcrześcijańskie jakimi jest chodzenie księdza po kolędzie.Tak więc opluwa PIS, bo jego ugrupownie nie zostało zauważone

A
Amerykanin

Niech ten Kukiz już nie pajacuje

G
Gość

Nikt przecież rzeczonemu nie zabraniał, ażeby wraz z „poplecznikami” nie poczynił z obchodów „pikniku Kukiz-owskiego”
W kolejnych wyborach głosuję na SLD, ale już na pewno nie na jakiś K’15. Nie potrzebny do szczęścia poseł z rodzaju „facebookowego czy twitterowego”. A do tego, gnuśny, grymaśny, malkontencki, czy nie wiedzący z kim co ma poczynić. Notabene, K’15 działa stricto jak partia. Dlaczego więc wspomniany ustawicznie znajduje chłopca do bicia tylko w tymże PiS, ale już nigdy w partiach innych, jak i w swojej? To jest dobre pytanie!

H
Hans bleib do

w szerszym ujęciu to zamieniają państwo w PiSowski folwark

Dodaj ogłoszenie