Paweł Adamowicz Człowiekiem Roku 2012 "Dziennika...

  Paweł Adamowicz Człowiekiem Roku 2012 "Dziennika Bałtyckiego" [ZDJĘCIA, FILMY]

  ŁK

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Paweł Adamowicz Człowiekiem Roku 2012 "Dziennika Bałtyckiego" [ZDJĘCIA, FILMY]
  1/18
  przejdź do galerii

  ©Przemek Świderski

  Paweł Adamowicz oraz Marek Krzykowski - to dwie najważniejsze postacie tegorocznej gali "Dziennika Bałtyckiego", na której podsumowaliśmy 2012 rok. Na wyróżnienie zasłużyła również "Encyklopedia Gdańska" - kompendium wiedzy o stolicy Pomorza, uznana już za manifest potęgi umysłu i ducha współczesnych gdańszczan.
  W sali konferencyjnej sopockiego Grand Hotelu podsumowaliśmy 2012 rok. Galę prowadził Mariusz Szmidka, redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego" a uświetnił ją występ Zbigniewa Wodeckiego. Artysta otworzył ceremonię wykonaniem popularnej piosenki "Zacznij od Bacha". Wyraził też gorące poparcie dla naszej akcji redakcyjnej "Po drugie: autostrada wodna na Wiśle".

  Tytuł "Człowieka Roku 2012" otrzymał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz m.in.
  za mistrzowskie przygotowanie miasta do międzynarodowych igrzysk piłkarskich Euro 2012. Wyśmienity debiut Gdańska w roli organizatora mistrzostw Europy w piłce nożnej tym bardziej zasługuje na uznanie, iż doszło do niego w trudnych czasach kryzysu gospodarczego. Nagrodę wręczył Tomasz Niski, prezes Prasy Bałtyckiej.

  - Doceniamy magię słów, ale to czyny kształtują świat. Panie prezydencie, dziękujemy za Euro! - podkreślił Tomasz Niski.

  - Kiedy składaliśmy aplikację stadion na Traugutta wyglądał fatalnie. Lechia grała w niskiej lidze. Dziś to jest już inny Gdańsk. Gdańszczanie i gdańszczanki dali przykład, że można grać w jednej drużynie i strzelać gole do jednej bramki - podkreślił Paweł Adamowicz. - To wyróżnienie napędza, daje wytchnienie. Chwila satysfakcji, która mobilizuje do działania w kolejnych latach.

  Z kolei nieprzeciętnym talentem do łączenia społecznej odpowiedzialności biznesu z pomnażaniem zysków dysponuje tegoroczny laureat tytułu Top Manager - Marek Krzykowski. Pod jego zarządem International Paper w Kwidzynie wyrosła na jeden z najzyskowniejszych zakładów na Pomorzu. Statuetkę wręczył Maciej Dobrzyniecki, kanclerz Loży Gdańskiej BCC oraz redaktor naczelny "DB" Mariusz Szmidka.

  W oczach kapituły Top Produkt 2012 na wybitne uznanie zasłużyła "Encyklopedia Gdańska" - efekt monumentalnego przedsięwzięcia. W 4 tysiącach haseł przygotowanych przez ponad 200 naukowców i opatrzonych 1,5 tysiącem ilustracji zebrano to co najważniejsze o stolicy Pomorza. Uzupełnieniem papierowej wersji jest również elektroniczna Gedanopedia dostępna w sieci pod adresem www.encyklopediagdanska.pl. Statuetkę wręczyła Małgorzata Borzych, szef reklamy Polskapresse w Gdańsku.

  - Największym sukcesem jest to, że Encyklopedię udało się sprzedać przez subskrypcję w nieprzeciętnej liczbie ponad 5 tys. egzemplarzy - podkreślił były prezes Fundacji Gdańskiej, Cezary Windorbski, który tworzył projekt.

  - Encyklopedia jest już zamkniętym przedziałem, natomiast najważniejszym efektem tego projektu jest utworzenie internetowej Gedanopedii. To unikatowe przedsięwzięcie w skali Europy jeśli nie świata.

  Windorbski podkreślił zasługi prezydenta Pawła Adamowicza dla sukcesu przedsięwzięcia "Encyklopedii Gdańskiej". Przyznano również cztery wyróżnienia w ramach Top Produkt. Jednym z nich jest piwo z browaru w Szymbarku "Szymbarszci Smok". Wyróżniony został również Bałtycki Port Nowych Technologii. "Ergo 7" - linia produktów grupy Ergo Hestia - to trzeci z produktów wyróżniony. Czwarte wyróżnienie przypadło Wielospecjalistycznemu Szpitalowi z Jantara.

  W głosowaniu sms-owym Czytelników "Dziennika Bałtyckiego" wyróżniony został również papier PolJet produkowany w International Paper.

  Zobacz FILMY z gali w Sopocie:  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo