Paskudny i piękny świat na zdjęciach z konkursu Grand Press...

  Paskudny i piękny świat na zdjęciach z konkursu Grand Press Photo 2018 - wystawa w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim potrwa do 25 lipca

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  1/21

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemysław Świderski

  Od dzisiaj na dziedzińcu Gdańskiego Teatru Szekpirowskiego trwa wystawa pokonkursowa Grand Press Photo 2018. Grand Press Photo to najpoważniejszy i najbardziej prestiżowy doroczny konkurs fotografii prasowej w Polsce skierowany do profesjonalistów. Nad wyborem i nagradzaniem prac czuwa międzynarodowe jury, któremu w tym roku przewodniczył wybitny włoski fotoreporter Stefano De Luigi.
  - Byłem bardzo ciekaw produkcji polskich fotografów. Chciałem się przekonać, w jaki sposób fotografowie w Polsce pracują i jakie mają podejście do najważniejszych problemów społecznych, gospodarczych i politycznych. Jakość zgłoszonych prac mile mnie zaskoczyła – mówi Stefano De Luigi.

  Tytuł Zdjęcia Roku przypadł fotografii zrobionej w lipcu ubr. przez Adama Lacha z Napo Images podczas protestów przeciwko "reformie" sądownictwa. Protesty uliczne to nie jedyny nagrodzony temat ukazujący współczesny świat jako arenę coraz bardziej zaostrzających się konfliktów, niepokojów, niesprawiedliwości. Katastrofy ekologiczne i niszczycielska działalność człowieka - od Puszczy Białowieskiej przez Kazachstan po Afrykę -, wojny i okupacje kształtują dzisiejszą rzeczywistość.

  Na zdjęciach, niekiedy oszałamiająco pięknych od strony estetycznej, możemy oglądać postapokaliptyczne sceny i krajobrazy m.in. z Polski, Sycylii, Bangladeszu, Ukrainy. Jest także cykl fotogramów obrazujących depresję fotoreportera, próby uchwycenia psychologii milenialsów i kilka cykli ukazujących życie osób niepełnosprawnych we współczesnej Polsce. Można powiedzieć, że świat ma się kiepsko, ale fotografia kwitnie.

  Na wystawę złożoną z ok. 250 zdjęć zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press oraz Miasto Gdańsk – partner wystawy.

  Wystawę na dziedzińcu Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (ul. Bogusławskiego 1) można oglądać codziennie do 25 lipca, w godz. 12-20. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

  Najważniejsze wydarzenia ostatnich dni na Pomorzu:


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo