Pasieka wędrowna połączenie pasji z tradycją

Artykuł sponsorowany Jarząbkiewicz - Krajewska Małgorzata
Pasja do pszczół u Taty zrodziła się od dziecka. Dziadek miał młyn i przychodził do niego pszczelarz, który zajmował się ulami Dziadka mojego Taty. Tatę przyciągnął zapach i taka wewnętrzna fascynacja, która dość szybko przerodziła się w miłość. Gdy Tata miał 16 lat, dostał pierwszy ul, który stał w ogródku u nas w Brzeźnie.

W późniejszych latach Tata zdał egzamin Mistrza Pszczelarskiego i tak to trwa po dziś dzień. Zaczynał od jednego ula dziś ma około 500 uli.
Nasz miód wyróżnia się wysoką jakością oraz tym, że w żaden sposób nie jest przetwarzany. Najważniejsze, że miód jest produktem pszczelim tylko i wyłącznie. Nie kremujemy miodów, staramy się nie podgrzewać, bo to wszystko wpływa na jakość miodów.

Pasieka jest wędrowna, żeby móc pozyskać różne gatunki miodów. Stacjonarnie stoją na Żuławach by już po pierwszym pożytku, czyli rzepaku i wielokwiacie wybrać się na Warmię w poszukiwaniu miodu lipowego niezwykle cennego przez swoje właściwości. Kolejne pasieki jadą w okolice Miastka, gdzie są piaszczyste ziemi i gdzie bez żadnych nawozów rośnie gryka. Jedna wyjeżdża do czystego lasu w poszukiwaniu miodu leśnego. Po tych pożytkach Tata jeździ jeszcze w okolice lasów słupskich w poszukiwaniu wrzosu, gdyż jest to złoto dla pszczelarzy i dla pszczół pszczoły po tym pożytku lepiej przezimują. Maja zdrowy pyłek i pierzgę na zimę.

W naszej ofercie posiadamy świeże, tegoroczne miody wielokwiatowe i rzepakowe. Pierwsze zbiory z Żuław delikatne w smaku i o ogromnych wartościach wzmacniających organizm. Oraz ubiegłoroczny lipowy który raz na 4 lata jest tak doskonały. Dodatkowo posiadamy również pierzgę w miodzie, która ma bardzo wiele witamin i minerałów.

Jest również spadziowy liściasty wzmacniający drogi oddechowe oraz według nas prawdziwy fenomen, czyli miód gryczany nasz faworyt wśród miodów.

Miód można kupić bezpośrednio pod numerem telefonu 512-748-615 lub na ul. Sterniczej 20 w Brzeźnie

Zapraszamy do kontaktu!

Strona internetowa: https://www.olx.pl/oferta/miod-z-wlasnej-pasieki-30-zl-CID757-IDEJZaX.html?bs=siren_ad_posted_successfully&utm_source=siren&utm_medium=email&utm_campaign=ad_posted_successfully&utm_content=viewLink

Dodaj ogłoszenie