Parking przy Koziej wkrótce bez dziur

  Parking przy Koziej wkrótce bez dziur

  Małgorzata Sobczak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Mieszkańców kwartału ulic Koziej, Piwnej, Kołodziejskiej i św. Ducha w Gdańsku zaniepokoiło postępujące opadanie betonowej nawierzchni parkingu na podwórku. Według pracowników administracji wspólnoty, pod parkingiem znajduje się komora ciepłownicza, zbudowana tuż po II wojnie światowej.
  Lokatorzy zostawiający tu pojazdy niepokoją się, że konstrukcja komory może grozić zawaleniem.

  - Zdeformowany asfalt, coraz głębsze kałuże, przechylone krawężniki... Parkuję tam naprawdę jedynie w sytuacji, gdy już nigdzie na ulicy nie znajdę miejsca - mówi pan Marek, mieszkaniec ulicy Kołodziejskiej.

  Jak wspominają starsi lokatorzy, przed laty podwórko przy ich kamienicach było jednym z najbardziej zielonych i zadbanych. Dziś coraz większa liczba samochodów zajmuje nawet podwórkowy zieleniec, kierowcy nie chcą korzystać z zapadającego się parkingu.

  - Mieszkam przy ulicy Piwnej od ponad czterdziestu lat. Za każdym razem, gdy podjeżdża jakiś ciężki samochód, a nie daj Boże śmieciarka, zastanawiam się, czy nie dojdzie do jakiegoś wypadku. Z roku na rok nawierzchnia jest w coraz gorszym stanie - mówi pani Stanisława.

  Sieć ciepłownicza znajdująca się pod podwórzem jest własnością Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Kontrola stanu komory przeprowadzana jest regularnie. Jednak konserwacji podlega znajdująca się w niej armatura, a nie betonowe stropy.

  - Po wizji lokalnej przeprowadzonej przez naszego pracownika stwierdzono, że cała powierzchnia tego podwórka jest zapadnięta i popękana, a na proces ten nie ma wpływu sieć ciepłownicza GPEC - poinformował rzecznik prasowy GPEC, Arkadiusz Bruliński.

  Specjalista do spraw technicznych Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, Małgorzata Jabłonowska, potwierdziła, że były już zgłoszenia w tej sprawie: - Czekamy jeszcze na opinię konserwatora zabytków oraz architekta. Gdy tylko uporamy się z innymi zleceniami, zajmiemy się remontem parkingu na ul. Koziej. Choć środki finansowe są niewielkie, chcemy zrekonstruować obudowę śmietnikową, uzupełnić braki z drodze wewnętrznej, zlikwidować zapadliny. Być może uda się wyłożyć także chodnik. Remont parkingu rozpocznie się w najbliższych dniach i w połowie listopada powinien zostać ukończony - dodaje.

  Rzecznik prasowy GZNK, Tadeusz Piotrowski, poinformował, że GZNK zwrócił się do Urzędu Miejskiego w Gdańsku także w sprawie remontu całego podwórka.

  - Odbudowa podwórka w kwartale ulic Koziej, Piwnej, Kołodziejskiej i św. Ducha zostanie ujęta w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym. Prawdopodobnie na początku przyszłego roku cały teren zostanie poddany skrupulatnej przebudowie, tak żeby przypominał niedawno wyremontowane podwórko po drugiej stronie ulicy Koziej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo