W miniony piątek strażnicy miejscy gdyńskiego Ekopatrolu uratowali papugę, która wleciała do pomieszczenia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Abrahama w Gdyni. Zmęczone, przestraszone i posiadające liczne obrażenia zwierzę zostało opatrzone i teraz czeka na swojego właściciela w wolierze u strażnika miejskiego.

Uratowana przez Ekopatrol papuga to nimfa – średni ptak z rodziny kakaduowatych naturalnie występujący w Australii.

– Papuga, która wleciała do budynku gdyńskiego MOPS-u, była bardzo wymęczona, spragniona i niestety poraniona. Być może musiała walczyć z innymi ptakami, bo miała wyrwane pióra na głowie i grzbiecie. – mówi Leonard Wawrzyniak z Ekopatrolu Straży Miejskiej w Gdyni. I dodaje – Po złapaniu ptaka strażnicy natychmiast przewieźli go do lecznicy weterynaryjnej, gdzie udzielono mu fachowej pomocy.

Teraz papuga znajduje się u jednego ze strażników, który posiada wolierę. Tam przechodzi kwarantannę i przyjmuje specjalny antybiotyk oraz czeka na zgłoszenie się właściciela.

Dotychczas zgłosiły się dwie osoby poszukujące swojej papugi, jednak po porównaniu zdjęć okazało się, że są to inne ptaki. Jeśli właściciel zwierzęcia się nie odnajdzie, papuga pozostanie u strażnika.

Przypomnijmy, że w sytuacji kiedy do domu wleci ptak, należy go złapać, nakrywając klatką, koszykiem lub kartonem, aby przestraszone zwierzę nie zrobiło sobie krzywdy, obijając się o ściany czy o szyby okienne. Następnie należy wezwać Ekopatrol, dzwoniąc na numer telefonu 661 600 582 lub 986.

Papugarnia w Gdańsku

POLECAMY NA STREFIE AGRO: