Papież Franciszek: ŚDM w Krakowie to radosna okazja, aby spotkać się z ukochanym narodem polskim

Aleksandra Gersz AIPZaktualizowano 
Czuję, że to wielki dar od Boga, aby stanąć między Wami, bo jesteście narodem, który w swojej historii przeszedł przez wiele prób i szedł naprzód - powiedział papież Franciszek w telewizyjnym orędziu przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Ojciec Święty nazwał też spotkanie z młodzieżą "nowym znakiem harmonii" dla świata i błogosławił uczestników ŚDM każdego zakątka globu.

Agencja Informacyjna Polska Press/x-news

W orędziu wygłoszonym we wtorkowy wieczór, na osiem dni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży, papież Franciszek wyraził radość z wizyty w Polsce. Jak stwierdził, wydarzenie w Krakowie to "radosna okazja, aby spotkać ukochany naród polski". Ojciec Święty wspomniał też o Janie Pawle II, który jako pierwszy papież wyszedł z inicjatywą spotkań młodzieży z całego śwata. - Wszystko w tym roku jubileuszowym odbędzie się pod znakiem miłosierdzia oraz we wdzięcznej i oddanej pamięci św. Jana Pawła II, który był architektem Światowych Dni Młodzieży i przewodnikiem narodu polskiego na jego niedawnej, dziejowej drodze ku wolności - powiedział papież.

Ojciec Święty zwrócił się również do młodzieży z "każdego zakątka Europy, Afryki, Ameryki, Azji i Oceanii", która przyjedzie do Krakowa. - Błogosławię Wasze kraje, Wasze pragnienia i Waszą drogę do Krakowa. Niech będzie ona pielgrzymką wiary i braterstwa - powiedział papież. Franciszek dodał również, że chce, aby spotkanie w Polsce "dały światu nowy znak harmonii, mozaikę różnych twarzy, tak wielu ras, języków, ludów i kultur, ale zjednoczonych w imię Jezusa".

Papież Franciszek zwrócił się również w telewizyjnym orędziu do rodzin. Jak stwierdził, to one są świadectwem "zdrowia moralnego i duchowego narodu". - Dlatego św. Janowi Pawłowi II tak bardzo zależało na narzeczonych, młodych małżonkach i rodzinach. Postępujcie dalej tą drogą - powiedział papież do młodych ludzi. Ojciec Święty podziękował również organizatorom ŚDM w Polsce.
Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w dniach 27-31 lipca. Jednak już kilka dni wcześniej młodzi z całego świata przyjadą do Polski, gdzie zatrzymają się w polskich diecezjach. Ostatniego dnia ŚDM papież odprawi uroczystą mszę św. w Brzegach pod Krakowem. To będzie pierwsza wizyta Franciszka w Polsce. Ojciec Święty pojedzie również na Jasną Górę, do nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau oraz do Łagiewnik.

Wideo

Materiał oryginalny: Papież Franciszek: ŚDM w Krakowie to radosna okazja, aby spotkać się z ukochanym narodem polskim - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

#@

#@

szukaj na fb:

Kz Nszz Solidarnosc Organistow
(z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4 )

Resztę obejmuje CENZURA PiS - lamowska

#@

Dodaj ogłoszenie