Otwarto koperty z ofertami przetargu na przystanki PKM w...

  Otwarto koperty z ofertami przetargu na przystanki PKM w Gdyni

  oprac. red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Otwarto koperty z ofertami przetargu na przystanki PKM w Gdyni

  ©mat. prasowe

  Dziś w siedzibie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej otwarte zostały oferty w przetargu na budowę planowanych przystanków Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion.
  Otwarto koperty z ofertami przetargu na przystanki PKM w Gdyni

  ©mat. prasowe

  - Z ośmiu dopuszczonych do II etapu przetargu firm ostatecznie swoje oferty złożyło siedem. Najtańsza z ofert opiewa na kwotę 25,5 mln zł, natomiast najdroższa to 54,5 mln zł. Większość firm zaproponowała także skrócenie terminu realizacji inwestycji o 3 miesiące – co jest jednym z kryteriów oceny ofert, data krańcowa z przetargu to 31.10.2017 r. - informuje Tomasz Konopacki, rzecznik PKM.

  Najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła firma Budimex, która zbudowała zasadniczą linię PKM z między Gdańskiem Wrzeszczem a Osową (nieczynną od połowy lipca w wyniku rekordowej ulewy).


  Obecnie komisja konkursowa PKM SA szczegółowo sprawdzi wszystkie oferty pod względem formalno-prawnym. Dopiero po tej ocenie możliwe będzie rozstrzygnięcie przetargu i wówczas poznamy wykonawcę dwóch dodatkowych przystanków PKM, jakie powstaną na terenie Gdyni do lipca przyszłego roku.

  Pomorska Kolej Metropolitalna w Gdyni. Jak będą wyglądały dwa nowe przystanki? [WIZUALIZACJE]  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY