Otwarcie nowej interny w Szpitalu im. Kopernika w Gdańsku. Remont pochłonął prawie 8 mln zł

Piotr Kallalas
Piotr Kallalas

Wideo

Zobacz galerię (22 zdjęcia)
Zakończył się remont Oddziału Chorób Wewnętrznych i Hipertensjologii w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Do dyspozycji pacjentów są między innymi odnowione kameralne sale z łazienkami i nowoczesny sprzęt do monitoringu parametrów życiowych.

- Dla nas jest to niezwykle ważny oddział, ponieważ województwo pomorskie, a w szczególności Trójmiasto, boryka się od dawna z dramatycznym deficytem łóżek internistycznych - powiedział Dariusz Kostrzewa, prezes Zarządu Copernicus PL Sp. z oo.

Trwa głosowanie...

Czy w ciągu ostatniego roku byłeś leczony w szpitalu?

Interna w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika była remontowana przez niespełna rok. W styczniu chorzy zostali przeniesieni do dwóch zastępczych oddziałów. Teraz pacjenci wrócą do zupełnie odmienionej przestrzeni medycznej. Nowy oddział składa się z maksymalnie 4-osobowych sal i łącznie może przyjąć 40 pacjentów. Natomiast 12 łóżek posiada nowoczesną aparaturę do monitorowania parametrów życiowych podczas intensywnej opieki.

Czytaj także

- Jest to nie tylko remont, ale przede wszystkim zmiana epoki. Wykonane prace pozwoliły nam podnieść komfort pacjentów. Każda sala posiada własną toaletę i miejsce na fotel rehabilitacyjny. Pacjenci mają dużo więcej miejsca. Drugim aspektem jest bezpieczeństwo, ponieważ mamy nowoczesny sprzęt monitorujący. Rozkład łóżek i rozmieszczenie węzłów sanitarnych pozwoli ograniczyć zakażenia szpitalne i wpłynie na skrócenie czasu hospitalizacji. Mamy o wiele większe możliwości opieki

- powiedział Jacek Drozdowski, kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych i Hipertensjologii.

Specjaliści podkreślają, że oddana infrastruktura pozwala na separowanie pacjentów z ciężkimi infekcjami.

Czytaj także

Odnowiona przestrzeń na IV piętrze Szpitala im. Kopernika to także duże ułatwienie dla całego personelu medycznego. Lekarze i pielęgniarki będą mogli skorzystać między innymi z gabinetów konsultacyjnych, pokoju przygotowań czy gabinetów diagnostyczno–zabiegowych.

- Jest to jeden z najdłużej działających oddziałów internistycznych na terenie Trójmiasta. Tutaj rocznie przyjmuje się około 2 tys. pacjentów. Jest to także miejsce specjalizacji kolejnych pokoleń internistów, którzy następnie zasilają pomorską kadrę lekarską - powiedziała Agnieszka Kapała-Sokalska, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

Całkowity koszt remontu i wyposażenia oddział wyniósł prawie 8 mln zł.

Czytaj także

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Wszytko fajnie niech teraz wymienia personel pielęgniarek zloswilych i bezempati

G
Gość

A co robi Głódź

K
Keraj

No dobra. A dla czego mówi się, że w UCK z każdego przeniesionego oddziału zlikwidowano po kilka łóżek?

Powód likwidacji - ponoć mamy nadmiar łóżek szpitalnych w Gdańsku.

Dodaj ogłoszenie