MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oto najbiedniejsze miasta w województwie pomorskim! Tu żyje się najskromniej! Gdzie przypada najmniej pieniędzy na mieszkańca?

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
W których pomorskich miastach przypada najmniej pieniędzy na mieszkańca? Sprawdź!
W których pomorskich miastach przypada najmniej pieniędzy na mieszkańca? Sprawdź! Pixabay / Canva
Tu żyje się najskromniej w regionie! OTO NAJBIEDNIEJSZE MIASTA W WOJEWÓDZTWIE POMORSKIM. Pod koniec lipca 2020 roku na stronie internetowej czasopisma "Wspólnota" pojawił się raport dotyczący zamożności samorządów w poprzednim roku. W zestawieniu przedstawiono dochody przypadające na jednego mieszkańca w danym regionie. Otrzymano je dzieląc dochody wpływające do budżetu miasta przez liczbę mieszkańców. W oparciu o dane pochodzące z Rankingu Zamożności stworzyliśmy listę 20 najuboższych miast w województwie pomorskim w 2019 roku - w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Które miasta znalazły się w pierwszej dwudziestce najbiedniejszych miast? Sprawdź!

Raport Zamożności 2019

Samorządowe czasopismo "Wspólnota" od wielu lat wydaje ranking zamożności samorządów. Najnowszy raport ukazał się pod koniec lipca 2020 roku. To właśnie w nim zawarto spis i analizę majętności polskich samorządów w 2019 roku.

Metoda obliczania wskaźnika bogactwa nie zmienia się od lat. Podstawą do jego wyliczania są dochody danego samorządu dzielone przez liczbę mieszkańców. Pominięte zostały wpływy z dotacji celowych. Zwłaszcza w okresie intensywnego korzystania z funduszy unijnych dotacje mają chwilowy, ale silny wpływ na wielkość dochodów. Wpływ wielkiej dotacji inwestycyjnej potrafi wywindować samorząd bardzo wysoko w rankingu.

Najuboższe regiony Pomorza

Miano najbiedniejszej gminy wiejskiej, w której przypadają najniższe dochody na mieszkańca odnotowano w Ostaszewie (2 447,51 zł). Na Pomorzu powiatem, w którym na jedną osobę przypada najmniej pieniędzy jest powiat gdański - 651,10 zł.

Najbiedniejsze miasta w województwie pomorskim

W oparciu o dane pochodzące z rankingu "Wspólnoty" przygotowaliśmy zestawienie, w którym zaprezentujemy miasta i miasteczka, w których przypada najmniej pieniędzy na osobę. To właśnie w tych częściach województwa możliwości finansowe i organizacyjne samorządu są ograniczone.

Jesteście ciekawi, które miasta znalazły się w TOP 20 najuboższych pomorskich miejscowości? Sprawdźcie naszą galerię!

W których pomorskich miastach przypada najmniej pieniędzy na mieszkańca? Sprawdź!

Oto najbiedniejsze miasta w województwie pomorskim! Tu żyje ...

Miejscowości uwzględnione w galerii należą do kategorii "miasta inne" i "miasta powiatowe" w Rankingu Zamożności.

Cały raport znajdziesz tutaj.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 20 najbogatszych samorządów na Pomorzu w 2019 roku. Które gminy w województwie pomorskim mają najwięcej pieniędzy na mieszkańca?

Smaki Pomorza - program wideo!

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki