Edukacja, egzaminy, testy próbne
  TESTY GDAŃSKIEGO WYDAWNICTWA OŚWIATOWEGO

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Rozwiń
  Edukacja, egzaminy, testy próbne
  Zwiń

  Przygotuj się z nami do TESTU ÓSMOKLASISTY 2018/2019!

  Sprawdź, co może pojawić się na egzaminach!

  Ostatni gdański koncert Michała Nesterowicza

  Ostatni gdański koncert Michała Nesterowicza

  Tomasz Lipiński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Swój ostatni koncert w Filharmonii Bałtyckiej poprowadzi jutro dyrygent Michał Nesterowicz, żegnający się tym samym z funkcją dyrektora artystycznego naszej orkiestry. Usłyszymy uwerturę Verdiego do opery "Moc przeznaczenia", "Wariacje na temat Haydna" Brahmsa, "Daphnis i Chloé" Ravela oraz wyczekiwanego i uwielbianego przez gdańską publiczność Jakuba Jakowicza w przepięknym romantycznym koncercie skrzypcowym Mendelssohna.
  Utalentowany skrzypek, syn słynnego wirtuoza Krzysztofa Jakowicza, koncertuje w Gdańsku dosyć często. Myli się ten, kto sądzi, że jego droga do salonów muzycznych została przetarta wyłącznie przez znanego ojca. Dotychczas Jakub Jakowicz prezentował się u nas bardzo dobrze.

  Jutrzejsze wydarzenie będzie z pewnością wyjątkowym koncertem. Maestro Nesterowicz niesie na sobie nielekki bagaż czteroletniej współpracy z zespołem filharmonii.
  Z muzykami orkiestry wiąże go przywiązanie, sympatia, ale także niesnaski. Takie koncerty zawsze wyzwalają wiele emocji. A emocje pozytywnie przekładają się na grę zespołu, niezależnie od tego czy jest on akurat w pourlopowej formie. Warto zatem w piątkowym wydarzeniu uczestniczyć.

  Jestem pewien, że Orkiestra Filharmonii Bałtyckiej za jakiś czas z rozrzewnieniem będzie wspominać swojego młodego i utalentowanego szefa. Czy ktoś jeszcze pamięta naszą orkiestrę sprzed pięciu lat? Dzisiaj to już zupełnie inny zespół, choć czasami mam wrażenie, że sami muzycy filharmonii tę przemianę nie do końca zauważają. Moim zdaniem, Michał Nesterowicz stworzył podwaliny do dalszego rozwoju orkiestry, którego z całą pewnością będziemy nadal świadkami.

  Zespół naszych filharmoników przekształcił się w orkiestrę, kierującą się już nie tylko prawami związków zawodowych i źle pojętego koleżeństwa. Widzimy w nim coraz większy procent ludzi odpowiedzialnych, utalentowanych, ambitnych, pracowitych i profesjonalnych. By wyzwać na pojedynek nieco skostniałą rzeczywistość instytucji państwowej, potrzeba było niezwykłej odwagi, konsekwencji i charyzmy. Tych cech wystarczyło szefowi orkiestry, dzięki czemu, moim zdaniem, odniósł wielki sukces, którego mu serdecznie gratuluję.

  W kalendarzu koncertowym Michała Nesterowicza, nowego dyrektora artystycznego Orquesta Sinfonica de Chile, widnieje wiele stolic kulturowych i słynnych orkiestr: BBC Philharmonic Manchester, The Royal Liverpool Philharmonic, Wiener Kammerorchester, Royal Flemish Philharmonic... Mam nadzieję, że mimo to jeszcze zawita do Gdańska.
  Jutrzejszy koncert na Ołowiance rozpoczyna się o godzinie 19. Bilety od 10 do 40 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo