Ostanie wolne miejsca w programie dofinansowania in vitro w Gdańsku

Materiał informacyjnyZaktualizowano 
Pary, które bezskutecznie starają się o dziecko i znają ofertę klinik leczenia niepłodności wiedzą, że procedura zapłodnienia pozaustrojowego nie należy do tanich - zabieg in vitro w renomowanej placówce kosztuje co najmniej osiem tysięcy złotych. Gdy in vitro stanowi jedyną realną szansą na ciążę, ale jego cena jest przeszkodą nie do pokonania, warto sprawdzić, czy istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do leczenia niepłodności ze środków publicznych. W Gdańsku ta forma wsparcia dla pacjentów pozwala na obniżenie kosztów zapłodnienia in vitro o nawet 5 tysięcy złotych.

Kto może otrzymać dofinansowanie do in vitro w Gdańsku?

Jeśli mieszkasz i płacisz podatki w Gdańsku, przez co najmniej rok bezskutecznie leczyłaś się z powodu niepłodności i pozostajesz w związku partnerskim lub małżeńskim, masz szansę na uzyskanie dofinansowania do in vitro. Do programu miejskiego zakwalifikują się pary, w których kobieta ma 20-40 lat (w określonych sytuacjach dopuszcza się wiek 42 lat) oraz prawidłową lub tylko nieznacznie odbiegającą od normy rezerwę jajnikową - wynik badania hormonu AMH z ostatnich sześciu miesięcy musi przekraczać 0,7 ng/ml.

W niektórych miastach z dofinansowania skorzystać mogą wyłącznie osoby, które nigdy nie podchodziły do in vitro. W Gdańsku program miejski dopuszcza udział wszystkich par, także tych, które wcześniej uczestniczyły w programach finansowanych ze środków publicznych, ale istnieje jeden warunek - mogą mieć za sobą maksymalnie dwie procedury zapłodnienia pozaustrojowego.

In vitro taniej w Gdańsku - co konkretnie można zyskać?

“W Gdańsku dofinansowanie do procedury in vitro z miejskiego programu wsparcia par dotkniętych problemem niepłodności można otrzymać nawet trzykrotnie”, mówi dr Beata Makowska z kliniki InviMed w Gdyni, która jest jednym z trzech ośrodków realizujących program. “Kliniki InviMed działają w 5 dużych miastach w Polsce, wymieniają się doświadczeniem, wdrażają najnowsze rozwiązania medyczne i embriologiczne, dzięki czemu możemy zastosować procedury lub technologie zwiększające szanse na uzyskanie ciąży.”

Do metod wpływających na skuteczność leczenia zalicza się między innymi zabieg AZH (Assisted Zona Hatching, czyli wspomagane wylęganie zarodka) oraz aplikację preparatu EmbryoGlue, który zwiększa przyczepność embrionu do ścian macicy i tym samym stwarza optymalne warunki do prawidłowej implantacji zarodka po transferze. “W naszej klinice obie procedury są finansowane ze środków kliniki, aby zwiększyć skuteczność programu in vitro”, zaznacza dr Beata Makowska.

Ze względu na fakt, iż dotychczasowe procedury zapłodnienia pozaustrojowego przeprowadzane w klinice InviMed w Gdyni z dofinansowaniem Urzędu Miasta Gdańska przyniosły bardzo dobre efekty - często już przy pierwszym podejściu do in vitro - w programie są jeszcze ostatnie wolne miejsca. “Zachęcamy do kontaktu z kliniką i umówienia wizyty wstępnej”, mówi dr Beata Makowska. “Nasza klinika od lat uzyskuje wyniki, które plasują nas w czołówce klinik europejskich, i nie jest to przypadek. Dokładamy wszelkich starań, by leczenie prowadzone w placówkach InviMed było prowadzone zgodnie z najwyższymi światowymi standardami.”

Kwalifikacja do programu dofinansowania in vitro w Gdańsku

Proces kwalifikacji do in vitro z dofinansowaniem zaczyna się od wizyty wstępnej w klinice (można umówić się na nią przez stronę internetową lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 500 900 888). “Na wizytę zapraszamy oboje partnerów z pełną dokumentacją medyczną potwierdzającą, że mają za sobą co najmniej 12 miesięcy nieudanego leczenia niepłodności”, mówi lekarz. Jeśli specjalista uzna, że mogą podejść do procedury zapłodnienia pozaustrojowego, wystawi stosowne zaświadczenie. Następnie klinika InviMed przygotuje i przekaże wniosek o dofinansowanie do Urzędu Miasta.

In vitro z dofinansowaniem w InviMed Gdynia - jak przebiega leczenie?

Po pozytywnej kwalifikacji, z pacjentami skontaktuje się Koordynator opieki medycznej, który od początku do końca leczenia będzie z nimi w stałym kontakcie, aby umówić najszybszy termin rozpoczęcia leczenia. “Koordynatorzy pomagają kompletować dokumentację medyczną, umawiają terminy wizyt i badań, przypominają o istotnych kwestiach związanych z procesem leczenia (np. o właściwym przygotowaniu do zabiegów) i odpowiadają na wszelkie pytania, jakie mają pacjenci”, wyjaśnia dr Beata Makowska.

W ramach leczenia przeprowadzone zostaną następujące procedury: pobranie komórek jajowych w znieczuleniu ogólnym; zapłodnienie pozaustrojowe techniką IVF, ICSI lub najbardziej zaawansowanych technik, dostępnych bezpłatnie w ramach Programu jedynie w InviMed Gdynia: IMSI, PICSI lub hbIMSI (dobór techniki zależy od sytuacji medycznej pacjentki i jej partnera); nadzór nad zarodkami; pierwszy transfer zarodków; witryfikacja zarodków wykazujących potencjał rozwojowy oraz przechowywanie ich do roku, jak również dwie konsultacje lekarskie w ciąży.

W klinice InviMed w Gdyni każda para może dodatkowo skorzystać bezpłatnie z dwóch wizyt lekarskich, konsultacji z embriologiem, psychologiem i dietetykiem oraz badania beta HCG.

Więcej informacji na temat programu dofinansowania in vitro w Gdańsku znajduje się na stronie internetowej: https://www.invimed.pl/dofinansowanie-in-vitro-w-gdansku

polecane: TELEMAGAZYN: Szyc i kot - za granicą to jest rozmach

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie