OSP Karsin pokonało rywali [GALERIA]

Joanna Surażyńska-BączkowskaZaktualizowano 
Strażacka rywalizacja na wesoło i mnóstwo nietypowych konkurencji - to jest możliwe tylko w Karsinie. Osiem jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej wzięło udział w spartakiadzie.

Rzuty do celu w ubraniu gazoszczelnym, transport wody za pomocą hełmów strażackich, przenoszenie piłeczek z użyciem rozpieracza hydraulicznego, drużynowy slalom między linami asekuracyjnymi to tylko kilka przykładów konkurencji, które zostały rozegrane podczas V Spartakiady Strażaków OSP Gminy Karsin. Zawody zostały przeprowadzone na stadionie sportowym w Karsinie.

Udział w zabawie wzięło 8 jednostek OSP, które działają na terenie gminy.

- Tradycją naszej spartakiady jest to, że każdego roku rozgrywamy nowe, nietypowe konkurencje, których nie ma na innych zawodach sportowo -pożarniczych - mówi Krzysztof Datta, komendant gminny OSP w Karsinie. - Nasza spartakiada ma charakter sportowej rywalizacji, ale na wesoło. Dlatego też przyciąga co roku kilkuset mieszkańców i turystów, którzy chętnie przyglądają się strażackiej rywalizacji. Festynowi towarzyszyło kilka dodatkowych atrakcji m.in. konkurencje dla dzieci, występ młodzieżowej orkiestry dętej OSP Osowo, loteria z nagrodami, dla dzieci wystąpił też teatr z Krakowa, który zaprezentował przedstawienie „Cudowna lampa Aladyna”, a dla starszych zabawa taneczna do późnych godzin nocnych. Ciekawostką jest, że przebieg spartakiady można było na żywo oglądać w internecie. Zadbał o to największy w kraju Polski Serwis Pożarniczy „Remiza.pl”, który na bieżąco relacjonował przebieg zawodów. Po zakończeniu spartakiady rozegrano III Mistrzostwa Gminy Karsin w przeciąganiu liny. Warto dodać, że dla wszystkich uczestników festynu zadbano o darmowy posiłek ufundowany przez miejscowy Dom Kultury.

- Chcemy zaprezentować swoje umiejętności, a szczególnie wysoką sprawność fizyczną strażaków, która potrzebna jest nam podczas prawdziwych akcji ratowniczych - dodaje Krzysztof Datta.

Wyniki: V Gminna Spartakiada Strażaków OSP: I miejsce - OSP Karsin, II - OSP Zamość, III miejsce - OSP Wdzydze Tucholskie, IV - OSP Osowo, V - OSP Przytarnia, VI - OSP Dąbrowa, VII - OSP Górki, VIII - OSP Wiele.

III Mistrzostwa Gminy Karsin w przeciąganiu liny: I miejsce - Cisewie, II - OSP Karsin, III - Przytarnia.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie