Osobowości Roku 2017. Czytelnicy "Dziennika Bałtyckiego" wybrali Osobowości Roku 2017 na Pomorzu i w powiatach [zdjęcia, wideo]

Akcja specjalna OSOBOWOŚĆ ROKU 2017

Wideo

Zobacz galerię (174 zdjęcia)
Redakcja „Dziennika Bałtyckiego” w poniedziałek 19 lutego 2018 r. do Ratuszu Staromiejskiego w Gdańsku zaprosiła wyjątkowych gości – laureatów naszego plebiscytu pn. „Osobowość Roku 2017”. Wspólnie z Czytelnikami wybraliśmy do prestiżowego tytułu osoby, które wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności.

W tym roku było to aż 150 osób ze wszystkich powiatów woj. pomorskiego i powiatu sławieńskiego (woj. zachodniopomorskie). Spośród nich wybraliśmy też finalistów wojewódzkich.

Osobowościami Pomorza 2017 zostali:

  • Agnieszka Buczyńska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku (kategoria działalność społeczna i charytatywna),
  • Iwona Glinka, światowej sławy flecistka i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Kwidzyńska Wiosna Muzyczna (kategoria kultura),
  • starosta nowodworski Zbigniew Ptak (kategoria samorządność i społeczność lokalna) oraz
  • Mirosław Makurat, prezes firmy Auto-Miras w Pępowie (kategoria biznes).

Osobowość Roku 2017. Zobacz wyniki głosowania w miastach i powiatach >>>

Galę poprowadził Tomasz Michalski, szef biura reklamy „Dziennika Bałtyckiego”, a wszystkich zebranych gości przywitali redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego” - Mariusz Szmidka oraz przedstawiciel wydawnictwa Polska Press, prezes oddziału Gdańsk – Wiktor Pilarczyk.

- Mam zaszczyt pogratulować laureatom, ale także wszystkim nominowanym. Organizujemy szereg plebiscytów, pokazując różne grupy zawodowe. Ten konkurs jest szczególny. „Osobowość roku” to nasz najważniejszy plebiscyt, to piękne, duże podsumowanie minionego roku. To pokazanie najlepszych z najlepszych, tych, którzy identyfikują się ze swoim miejscem zamieszkania, tych, którzy są charyzmatyczni, tych, którzy serce wkładają w to, co robią – mówił podczas uroczystości red. naczelny Mariusz Szmidka.

Natomiast prezes Wiktor Pilarczyk podkreślił: - Chciałbym pogratulować wszystkim nominowanym, bo to oznacza, że się wyróżniliście wśród przedstawicieli swoich lokalnych społeczności, zostaliście dostrzeżeni i robicie coś, co jest niestandardowe, wyróżniające się na tle wszystkich innych osób, które mieszkają, pracują, działają w kulturze, obszarze pomocowym, obszarze samorządowym czy biznesie. Serdeczne gratulacje także dla tych, którzy zajęli wysokie lokaty, którzy zwyciężyli – to pokazuje siłę waszego oddziaływania na społeczności.

Sami laureaci deklarowali, że nagrody są dla nich niezwykle ważne, sprawiły, że poczuli wiatr w żaglach. I choć uskrzydliły ich same nominacje do nagrody, na pewno nie spoczną na laurach i będą dawać z siebie jeszcze więcej.

- Właśnie takie momenty są kołem zamachowym, by działać dalej i działać coraz lepiej – mówiła podczas odbierania statuetki Agnieszka Buczyńska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku, zdobywczyni tytułu Osobowość Roku 2017 w kategorii działalność społeczna i charytatywna na Pomorzu.

Z kolei Zbigniew Ptak, starosta nowodworski (nasz wojewódzki zwycięzca w kategorii samorządność i społeczność lokalna) powiedział: - Cieszę się, że moje działania zyskały uznanie wśród nowodworskiej społeczności. To, że zostałem doceniony dało mi ogromną satysfakcję i motywację do dalszych działań.

Galę rozpoczęła Iwona Glinka. Nie była to jedyna występująca laureatka. Duet z operetki „Księżniczka czardasza” wykonali Aneta Wojtkiewicz (I miejsce w kategorii kultura w Pruszczu Gd.) oraz Marek Gerwatowski (I miejsce w kategorii kultura w Rumi).

POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Przepowiednie jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego na 2018 rok

Bursztynowy Ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku

Luksusowa rezydencja Jana Kulczyka na sprzedaż

Kalendarz sportowy 2018 - piękne zdjęcia sportowców i szczytny cel

Nauczyciel płakał, jak poprawiał: Najlepsze teksty uczniów i nauczycieli

Masz kota lub psa? Uważaj na trujące rośliny w domu!