MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oskarżony dyrektor dostał propozycję pracy w szpitalu w Sztumie

Dorota Abramowicz, Anna Sztym
Szpital w Sztumie ma ratować dyr.  Elżbieta Madeja (na fot.) i wybrany przez nią zastępca - Mirosław Domosławski
Szpital w Sztumie ma ratować dyr. Elżbieta Madeja (na fot.) i wybrany przez nią zastępca - Mirosław Domosławski Grzegorz Mehring
Prywatny szpital w Sztumie, o którym niedawno się mówiło, że jest zagrożony upadłością, będzie ratowany przez byłych dyrektorów Pomorskiego Centrum Traumatologii w Gdańsku. Szefem placówki jest poprzednia wicedyrektor PCT, Elżbieta Madeja, a jej zastępcą ma zostać od poniedziałku były szef PCT, Mirosław Domosławski.

- Przymierzamy się do pracy w Sztumie - przyznaje dr Mirosław Domosławski. - Nie podpisałem na razie umowy o pracę, rozpoznaję sytuację. Decyzję podejmę w najbliższych dniach.

Podjęcie przez dr. Domosławskiego pracy zbiega się z decyzją prokuratury w Gdańsku Wrzeszczu, która po trwającym 1,5 roku śledztwie zdecydowała o przesłaniu do sądu aktu oskarżenia byłego dyrektora PCT. Opierając się na opinii biegłego, postawiono dr. Domosławskiemu (który nadal chce występować pod nazwiskiem) zarzut "wyrządzenia wielkiej szkody" szpitalowi. Miał on stracić 1,9 mln zł wskutek niekorzystnych umów na dostawy sprzętu i leków. Domosławski nie zgadza się z zarzutami, podważa opinię biegłego.

Były dyrektor Pomorskiego Centrum Traumatologii oskarżony o wyrządzenie placówce szkody

Poza tym prokuratura zarzuca dyrektorowi poświadczenie nieprawdy. Chodzi o wykonywanie badań medycznych dla firmy dostarczającej do PCT leki. W razie uznania winy przez sąd byłemu dyrektorowi grozi od 3 do 10 lat więzienia.

Za czasów kierowania przez Domosławskiego PCT placówka osiągała zyski. Zarobiła m.in. milion zł na działalności komercyjnej. Już po zwolnieniu z pracy dyrektora doszło do dramatu Szwedki, która się nie wybudziła po prywatnym zabiegu. Okazało się, że prywatne operacje były wykonywane bez niezbędnych zezwoleń. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Gdańsk: Zarzut wyrządzenia szkody dla dyrektora szpitala

Co na to szpital w Sztumie?
- Zarząd spółki jednogłośnie podjął decyzję o powierzeniu obowiązków Elżbiecie Madei i ufa jej decyzjom - mówi Marek Stępniak, wiceprezes zarządu spółki Szpitale Polskie SA. - Nie mam wiedzy o zarzutach wobec jej zastępcy. Wysoko oceniliśmy profesjonalizm pani dyrektor. Jest umocowana do dobrania sobie współpracowników.

Trudne rozmowy o sztumskim szpitalu

Poprzedni dyrektor, Michał Sobolewski, nie spełnił oczekiwań zarządu. Kondycja szpitala jest słaba. Brakuje pieniędzy na środki czystości, nawet na leki. - Zmiany w sztumskiej lecznicy nie następowały tak szybko, jak zakładaliśmy - mówi Stępniak. - Narastał niepokój społeczny.

Gdańsk: Domosławski startuje na dyrektora szpitala wojewódzkiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki