Osiedle Latarników w Gdańsku z widokiem na dobrą inwestycję

Materiał informacyjnyZaktualizowano 
Gdańsk to dynamicznie rozwijający się ośrodek turystyczny, naukowy, kulturalny i biznesowy. Właśnie z tego powodu zakup mieszkania na wynajem w tym mieście może okazać się dochodową inwestycją. Poznaj możliwości, jakie oferuje to portowe miasto.

Gdańsk – miasto z ogromnym potencjałem

Gdańsk to miejsce, które może pochwalić się długą, ponad tysiącletnią historią. Obecnie miasto sprawuje funkcję stolicy województwa pomorskiego i wraz z Gdynią oraz Sopotem tworzy Trójmiasto. Pod względem liczby mieszkańców (ponad 460 tysięcy) Gdańsk zajmuje szóste miejsce wśród polskich miast, a pod względem powierzchni (ponad 260 km2) – siódme. Jako miasto portowe spełnia funkcję ważnego ośrodka gospodarczego, a także bardzo istotnego węzła komunikacyjnego. Ulokowanie nad Morzem Bałtyckim i duża liczba atrakcji turystycznych sprawiają, że Gdańsk jest ponadto jednym z największych miast turystycznych na polskim wybrzeżu. Bezsprzecznie świadczą o tym statystyki. W całym 2018 roku to miejsce odwiedziło ponad trzy miliony gości, a w samym sezonie letnim – ponad milion. Poza urokliwymi plażami Zatoki Gdańskiej turystów przyciągają liczne, unikalne zabytki, m.in. klimatyczna ulica Długa i Długi Targ, zachwycająca Złota Kamienica, Złota Brama, fontanna Neptuna, gotycka Bazylika Mariacka, charakterystyczny żuraw portowy czy Europejskie Centrum Solidarności, upamiętniające opozycyjną działalność „Solidarności”.

Nauka, kultura i biznes

Gdańsk to również ważny ośrodek naukowy i studencki. Na terenie miasta znajduje się ponad dziesięć prywatnych i publicznych uczelni wyższych, m.in. Uniwersytet Gdański, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Akademia Muzyczna, jedna z najstarszych polskich uczelni technicznych – Politechnika Gdańska oraz najstarsza uczelnia medyczna – Gdański Uniwersytet Medyczny. Na terenie miasta funkcjonują również liczne instytucje naukowe i techniczne – chociażby Instytut Budownictwa Wodnego PAN, Instytut Morski w Gdańsku, czy Towarzystwo Przyrodnicze w Gdańsku.

Co roku w Gdańsku odbywają się cieszące się ogromnym zainteresowaniem imprezy cykliczne, takie jak Festiwal Szekspirowski, Gdańskie Noce Jazzowe, Jarmark św. Dominika czy Festiwal Teatrów Ulicznych FETA. W mieście regularnie organizowane są również liczne targi branżowe, za których przebieg odpowiadają przede wszystkim Międzynarodowe Targi Gdańskie. Do najbardziej rozpoznawalnych imprez zaliczają się m.in. Międzynarodowe Targi Branży Morskiej BaltExpo, Międzynarodowe Targi Bursztynu Amberif, Bałtyckie Targi Militarne Balt Military Expo, czy Międzynarodowe Targi Kolejowe Trako. Na terenie Gdańska działa również podstrefa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, na której obszarze działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych warunkach.

Deweloperskie inwestycje w Gdańsku

Ogromny potencjał Gdańska sprawia, że zakup mieszkania pod wynajem dla studentów, turystów czy gości biznesowych jest inwestycją, którą warto rozważyć. Interesującą propozycją dla osób, które poszukują nowych lokali w atrakcyjnej lokalizacji, może być Osiedle Latarników, które powstaje przy ul. Letnickiej.

Osiedle Latarników to inwestycja realizowana przez LC Corp. W ramach osiedla powstanie ponad 350 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Budynki zostały zaprojektowane tak, by łączyć praktyczne rozwiązania z najwyższym poziomem estetyki i bezpieczeństwa. Technologia wykorzystana podczas budowy osiedla umożliwia obniżenie wysokości rachunków za prąd i ogrzewanie. W projekcie inwestycji przewidziane zostały liczne udogodnienia dla przyszłych lokatorów: naziemne miejsca parkingowe, miejsca parkingowe w garażu podziemnym, komórki lokatorskie, plac zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Budynki tworzące osiedle otoczone są przyjemną dla oka zielenią.

Osiedle Latarników – mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji

Osiedle Latarników ma bardzo dobry dostęp do ważnych arterii drogowych, które umożliwiają wygodną komunikację z centrum Gdańska, a także z innymi dzielnicami, takimi jak Wrzeszcz czy Oliwa. Znajdujący się w pobliżu tunel pod Martwą Wisłą ułatwia dojazd do dróg ekspresowych S6 i S7 oraz autostrady A1. W pobliżu Osiedla Latarników znajduje się również przystanek linii autobusowych numer 148 i N2 oraz linii tramwajowych numer 3, 5, 7, 8. Dogodna komunikacja pozwala zaoszczędzić czas poświęcany na dojazdy do pracy czy na uczelnię i w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje życie w wielkim nadmorskim mieście.

W sąsiedztwie inwestycji znajdują się dwa duże obiekty: Stadion Energa (dawniej znany jako PGE Arena Gdańsk) oraz Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo,. Ich bliskość umożliwia uczestnictwo w wydarzeniach sportowych, muzycznych i biznesowych.

Zainwestuj w Gdańsku

W pobliżu planowana jest również budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego Nautilus Gdańsk. W obiekcie znajdzie się m.in. oceanarium, kompleks basenów i saun, park wodny, działająca cały rok sztuczna plaża oraz centrum SPA. W pobliżu nowych mieszkań przy ul. Letnickiej znajdują się również tereny zielone, sprzyjające spacerom i innym aktywnościom na świeżym powietrzu. W sąsiedztwie inwestycji znajduje się Park Brzeźnieński im. J.J. Haffnera, jeden z największych gdańskich parków, a za nim – plaże nad Zatoką Gdańską. Kontakt z naturą stanowi doskonałą formę relaksu i pozwala skutecznie oderwać się od codziennego zgiełku.

Zakup mieszkania na Osiedlu Latarników w celu późniejszego wynajmu to inwestycja, którą warto rozważyć. Więcej informacji o mieszkaniach deweloperskich powstających w Gdańsku znajdziesz na stronie: https://www.lcc.pl/pl/osiedle-latarnikow.

polecane: 60 Sekund Biznesu: Wzrost na rynku kredytów mieszkaniowych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie