Osiedle Hiszpańskie, czyli jak zamieszkać w Madrycie

  Osiedle Hiszpańskie, czyli jak zamieszkać w Madrycie

  Aleksandra Chomicka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Są w Gdańsku miejsca, gdzie można pogodzić sielską ciszę i spokój z atmosferą wielkiej aglomeracji. Taka enklawa powstała na Morenie. Deweloperzy budują tam nie tylko osiedla domów wielorodzinnych.
  Dwa domy w zabudowie bliźniaczej usytuowane są na skraju wzgórza, z którego rozciąga się imponujący widok na południowe dzielnice Gdańska - to propozycja dla tych, którzy marzą o czymś więcej niż "M".

  Niezaprzeczalnym walorem tej inwestycji - oprócz ciekawych rozwiązań architektonicznych - jest jej lokalizacja. Usytuowanie na krawędzi skarpy gwarantuje, że nikt nie wybuduje za kilka lat pod naszymi oknami kilkupiętrowego budynku, przesłaniającego panoramę miasta. Nie ma też uciążliwych sąsiadów, ruchu ulicznego i innych hałaśliwych niedogodności.

  Dojazd do centrum Gdańska zajmuje kilkanaście minut, dobre jest również skomunikowanie z Wrzeszczem, dokąd dotrzemy również w ciągu niespełna kwadransa. Niedaleko stąd do ul. Kartuskiej, którą z kolei można wydostać się na obwodnicę i dalej, w kierunku autostrady A1 na południe lub w stronę Gdyni - na północ.

  Każdy dom ma powierzchnię użytkową 211 m kw. Na pierwszej, parterowej kondygnacji znajduje się obszerny salon o powierzchni 50 m kw., z miejscem na kominek. Przeszklona ściana z drzwiami prowadzącymi do ogrodu pozwala na podziwianie panoramy miasta bez wychodzenia z domu.

  Ciekawie zaprojektowana jest architektura wnętrza - mocno zaakcentowane są linie faliste, będące powtarzającym się motywem przewodnim, podkreślającym indywidualność i oryginalność projektu.
  Obszerna łazienka z oknem pozwala na umieszczenie w niej np. dużej wanny z hydromasażem, dwóch umywalek, WC i bidetu - a i tak pozostanie w niej dużo miejsca. Na parterze wygospodarowano dodatkowo pokój, mogący pełnić rolę gabinetu do pracy. Trzymetrowa wysokość wszystkich pomieszczeń daje poczucie swobody i przestrzeni.

  Z salonu biegną schody na piętro, gdzie zaprojektowano trzy duże, jasne pokoje, hol i obszerną garderobę. Z każdego pokoju jest wyjście na oddzielny balkon. Ta kondygnacja jest nieco niższa od parterowej - jej wysokość wynosi 2,8 m. Dzięki temu udało się wygospodarować duże użytkowe poddasze, którego powierzchnia wynosi ok. 30 m kw.

  Pod budynkiem znajduje się przestronny garaż, mogący pomieścić nawet trzy samochody. Dwa pomieszczenia gospodarcze, w tym jedno z piecem grzewczym, pozwalają na stworzenie tam pralni, suszarni czy nawet dodatkowej kuchni. Budynek jest w pełni wyposażony w instalację wodociągową, kanalizacyjną, elektryczną, RTV i LAN (sieć komputerowa).

  Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa alarm z czujkami rozmieszczonymi we wszystkich pomieszczeniach.


  Ciekawa oferta - dom w Gdańsku, a jak na wsi  Lokalizacja inwestycji: Gdańsk Morena
  Rodzaj inwestycji: domy w zabudowie bliźniaczej
  Powierzchnia działki: 1370 m kw.
  Powierzchnia domu (użytkowa): 211 m kw.
  Cena: 1 395 tys. zł
  Standard: deweloperski
  Termin realizacji: gotowe do odbioru
  Sprzedaż: biuro TYSZKIEWICZ NIERUCHOMOŚCI w Gdańsku


  Co wybrać?  Dom w mieście czy na wsi? Oba warianty mają swoje dobre i złe strony. Dom - to spokój, przestrzeń, cisza, zapach łąki, lasu... A z drugiej strony - daleko do sklepu, kina, teatru, codzienne wielokilometrowe dojazdy do pracy czy do szkoły, zimą - odśnieżanie... W mieście wszędzie blisko, komunikacja publiczna, ale z kolei hałas, spaliny, gigantyczne korki. Wybór - kompromis, wydawałoby się, niemożliwy do osiągnięcia.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo