Komenda Portu Wojennego w Gdyni wybrała Nautę jako wykonawcę remontu okrętu rakietowego ORP Piorun. W poniedziałek okręt przypłynął do stoczni, która przeprowadzi naprawy główną i dokową. Nauta wykona m.in. naprawę silników głównych oraz przegląd systemów bojowych. ORP Piorun należy do typu Orkan - Projekt 660. Ma długość 48,9 m, szerokość 8,65 m, zanurzenie 2,15 m i wyporność 369 ton. Osiąga prędkość 36 węzłów. Uzbrojony jest w rakiety przeciwokrętowe, rakiety przeciwlotnicze Strzała S-2M oraz w dwie armaty kalibru 76,2 mm i 30 mm.

Głównymi zadaniami okrętów rakietowych typu Orkan jest wykonanie uderzeń rakietowych na okręty nawodne i statki przeciwnika, zwalczanie środków napadu powietrznego, osłona przeciwokrętowa oraz przeciwlotnicza własnych okrętów nawodnych i statków, a także patrolowanie i ochrona szlaków komunikacyjnych oraz wyznaczonych rejonów.

W latach 2008 i 2009 okręty projektu 660 zostały poddane gruntownej modernizacji. Obecnie są one jednymi z najnowocześniejszych jednostek w swojej klasie na Bałtyku. Wyposażone zostały m.in. w system bojowy Tacticos, radary wykrywania i kierowania ogniem. Głównym uzbrojeniem  są wyrzutnie rakiet przeciwokrętowych przystosowane do przenoszenia uzbrojenia typu RBS 15.