Orłowski odchodzi do Sejmu, Gappa zostaje

  Orłowski odchodzi do Sejmu, Gappa zostaje

  K. Grzenkowska, M. Sowisło

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Paweł Orłowski, wiceprezydent Sopotu, postanowił opuścić mury tutejszego Urzędu Miasta i przenieść się do Sejmu. Tym samym nie będzie też kandydował na stanowisko prezydenta miasta w jesiennych wyborach.
  Orłowski obejmie mandat posła
  Informację tę, która nieoficjalnie krążyła już od kilku dni, oficjalnie potwierdził sam zainteresowany. - Obejmę mandat posła, ponieważ to nie jest zwykły mandat. Pełnił go Arkadiusz Rybicki, którego znałem osobiście - tłumaczył swoją decyzję Paweł Orłowski. - Idee, które mu przyświecały, są także mi bliskie. Poza tym, kiedy startowałem w wyborach do parlamentu w 2007 roku, uzyskałem bardzo dużo głosów. Traktuję więc ten mandat jako zobowiązanie.

  Decyzja Pawła Orłowskiego zmieniła sytuację pozostałych kandydatów na prezydencki fotel w Sopocie. Dotychczas bowiem to właśnie Orłowski mógł liczyć na poparcie Platformy i to jemu wróżono wygraną w jesiennych wyborach.

  Jak decyzja Pawła Orłowskiego zmieniła sytuację pozostałych kandydatów na prezydencki fotel w Sopocie? Odpowiedzi szukaj w środowym, papierowym wydaniu "Polski Dziennika Bałtyckiego".


  Aleksander Gappa rezygnuje

  Z kolei pierwszy w kolejce do objęcia mandatu po Izabeli Jarudze-Nowackiej był starosta człuchowski Aleksander Gappa, który w wyborach parlamentarnych w 2007 roku zajął czwarte miejsce na liście Lewicy i Demokratów w okręgu gdyńskim. Z ogłoszeniem swojej decyzji zwlekał do ostatniego momentu, kiedy to musiał wysłać oświadczenie do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Napisał w nim, że nie obejmuje mandatu posła.

  Dlaczego? Powodów jest kilka. Jak mówi Gappa, ma dużo do zrobienia w powiecie, nie odpowiada mu obecna linia SLD, a jako poseł niezależny miałby niewiele do powiedzenia, tym bardziej że w Sejmie zagościłby na rok. Z jego informacji wynika bowiem, że przyszłoroczne wybory parlamentarne odbędą się już wiosną ze względu na rozpoczynającą się 1 lipca 2011 roku polską prezydencję w Unii Europejskiej.

  W tej sytuacji kolejnym kandydatem do przyjęcia mandatu jest Jacek Kowalik z Chojnic. Obecnie pracuje w szkole ponadgimnazjalnej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bo ma sprawę w SR w Chojnicach

  bilbo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 16

  dlatego zrezygnował, bo jest tam oskarżony.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo