Orlen Wisła Płock odarła ze złudzeń MMTS Kwidzyn. Zwycięstwa Wybrzeża i Vistalu

Rafał Cybulski, ŁŻ
Aleksander Łubiński
Szczypiorniści z Kwidzyna nie mieli zbyt dużo do powiedzenia w starciu z Orlenem Wisłą Płock. Gospodarze przegrali środowy pojedynek 22:34. Z kolei w Pucharze Polski Wybrzeże Gdańsk, po dramatycznym boju, pokonało Warmię Traveland Olsztyn po rzutach karnych. Ze zwycięstwa cieszyć mogły się też w środę zawodniczki Vistalu Gdynia.

Każdy inny wynik, niż zwycięstwo gości byłby w tym meczu sensacją. Jednak mimo porażki kwidzynianie po tym meczu zostali przez swych kibiców nagrodzeni brawami. A największe zebrał 19-letni Arkadiusz Ossowski. Wychowanek MMTS wszedł na ostatnie 20 minut, ale zdołał dwa razy pokonać Rodrigo Corralesa, a do tego zaliczył asystę i wywalczył rzut karny.

Jeśli chodzi o mecz to emocje skończyły się po kwadransie. Do tego momentu MMTS trzymał się dzielnie i utrzymywał remis, ale potem bramkę kwidzynian zaczęli bombardować Dmitrij Żytnikow i mierzący 207 cm Angel Cabello Montoro. Przewaga gości zaczęła więc rosnąć w szybkim tempie. Na przerwę schodzili z wynikiem 9:17.

W drugiej połowie płocczanie szybko zwiększyli dystans do 12 goli, ale gdy Manolo Cadenas puścił do boju zmienników przewaga już się nie zwiększała. W MMTS, obok Ossowskiego, na brawa zasłużył jeszcze Grzegorz Szczepański, który 6 razy wpisał się na listę strzelców.

***

Zawiedzeni poziomem emocji nie mogli czuć się natomiast kibice szczypiorniaka w Gdańsku. Zawodnicy Wybrzeża stoczyli dramatyczny bój z ekipą z Olsztyna. Jeszcze na osiem minut przed ostatnią syreną goście prowadzili z naszą drużyną różnicą pięciu bramek. Gospodarze rzutem na taśmę dopadli jednak rywala i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych.

Bohaterem Wybrzeża w tej batalii był bramkarz Artur Chmieliński, który świetnie wyczuwał intencje rywali i wybronił aż trzy rzuty karne! Gdańszczanie byli bardziej skuteczni i dzięki temu mogli cieszyć się z awansu w Pucharze Polski.

***

Nieco mniej emocji dostarczyło kibicom spotkanie Vistalu Gdynia z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Już po pierwszej połowie gospodynie miały dziewięć bramek zaliczki i mimo że prowadzenie gdynianek stopniało w drugiej odsłonie nawet do trzech trafień, to jednak ostatecznie zdołały dowieźć je do ostatniej syreny.

Vistal w tym sezonie wygrał siódme spotkanie. Obecnie gdynianki plasują się na czwartej pozycji w tabeli.

MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła 22:34 (9:17)

MMTS: Kiepulski, Dudek - Szczepański 6, Janiszewski 3, Peret 3, Nogowski 2, Ossowski 2, Potoczny 2, Zadura 2, Kryszeń 1, Szpera 1, Seroka

Orlen Wisła: Corrales - Montoro 7, Ghionea 6, Racotea 5, Piechowski 3, Żytnikow 3, Nikcević 2, Rocha 2, Tarabochia 2,Daszek 1, Konitz 1, Olkowski 1, Pusića 1