Orlen Liga. Atom Trefl Sopot pokonał 3:0 Giacomini Budowlanych Toruń

KM
Przemyslaw Swiderski
Siatkarki Atomu Trefla Sopot wygrały 3:0 w Toruniu z tamtejszą ekipą Giacomini Budowlanych. Młoda drużyna Atomówek sprawiła sporą niespodziankę.

Teoretycznie to siatkarki z Gdańska powinny być faworytkami starcia w Toruniu. W końcu są wicemistrzyniami Polski, a mierzyły się z ligowym beniaminkiem. Atom Trefl w przerwie międzysezonowej został jednak gruntownie przebudowany i jest obecnie najmłodszą drużyną w lidze. Torunianki natomiast w dwóch poprzednich spotkaniach zgarnęły 6 punktów.

Sobotnie spotkanie początkowo było wyrównane, ale z czasem w pierwszym secie przewagę osiągnęła ekipa gospodarzy, która prowadziła 12:9 i... od tego momentu to gdańszczanki były lepsze. Odrobiły straty, wyszły na prowadzenie i pierwszego seta wygrały 25:20.

Druga partia stanowiła prawdziwy popis gry w wykonaniu Atomówek. Początek co prawda znów był zacięty, ale od stanu 7:7 gdańszczanki zanotowały serię 5:0 i tej przewagi już do końca nie oddały, triumfując 25:15. Ostatniego seta, podobnie jak pierwszego, wygrały do 20 i w ten sposób drugie zwycięstwo z rzędu w wykonaniu Atomu Trefla stało się faktem.

Popisową partię w szeregach gdańszczanek rozegrały Justyna Łukasik i Magdalena Damaske, które zdobyły, odpowiednio, 16 i 15 punktów.

Giacomini Budowlani Toruń - Atom Trefl Sopot 0:3 (20:25, 15:25, 20:25)

Giacomini Budowlani: Wójcik, Pavulava 3, Lewandowska 5, Gierak 11, Ryznar 5, Pavan 9, Martinez (libero) oraz Jasińska, Polak, Bimkiewicz 1

Atom Trefl: Gajewska 2, Mielczarek 11, Skorupa 7, Goliat 9, Damaske 15, J. Łukasik 16, Kulig (libero) oraz M. Łukasik