Orange stawia na energię odnawialną. Na potrzeby operatora pracują już dwie farmy wiatrowe

Materiał informacyjny Orange
Udostępnij:
Obecnie w Polsce mocno rozwija się zielona energia. Firmy coraz chętniej inwestują w pozyskiwanie prądu ze źródeł neutralnych dla środowiska. W te działania wpisują się dwie farmy wiatrowe uruchomione na potrzeby Orange, które w pierwszej kolejności pokryją zapotrzebowanie na energię elektryczną w usłudze Orange Flex.

Wielkopolska jest przykładem regionu, który mocno stawia na energię pochodzącą z wiatru, a kolejni inwestorzy zapowiadają powstanie nowych – tym razem nowoczesnych – wiatraków, z których można będzie czerpać energię elektryczną, bez uszczerbku dla środowiska naturalnego.

Orange wpisuje się w te działania. Na potrzeby największego operatora komórkowego w Polsce powstały właśnie dwie farmy wiatrowe – w sumie 6 turbin wiatrowych w pobliżu Jarocina i Krotoszyna w Wielkopolsce. Farmy produkować będą rocznie ok. 50 GWh zielonej energii, co odpowiada ok. 9 proc. całkowitego zużycia pomarańczowego operatora.

Pierwsza w Polsce neutralna klimatycznie usługa telekomunikacyjna

W pierwszej kolejności zielona energia z tych farm wykorzystywana jest na potrzeby Orange Flex – jednej ze sztandarowych usług pomarańczowego operatora, w pełni cyfrowej i cieszącej się dużym zainteresowaniem ze względu na elastyczność oraz dostosowanie do potrzeb użytkownika.

W Orange Flex ponad 90 proc. miesięcznego śladu węglowego związane jest ze zużyciem energii elektrycznej, niezbędnej do świadczenia usług telekomunikacyjnych. Od teraz całość tej energii pochodzić będzie z odnawialnych źródeł, co jest działaniem ograniczającym emisję dwutlenku węgla. To oraz dodatkowe działania kompensujące sprawiły, że Orange Flex jest pierwszą w Polsce usługą telekomunikacyjną neutralną dla klimatu. Więcej na stronie: Oragne Flex.

Neutralność klimatyczna do 2040 roku

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii to element szerszego planu operatora - #OrangeGoesGreen – ambitnego zamiaru osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2040 roku, czyli całkowite „wyzerowanie netto” własnych bezpośrednich i pośrednich emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Pierwszy etap tego „zerowania” ma być zakończony już za cztery lata: wówczas uwalnianie szkodliwych substancji do atmosfery ma zostać zmniejszone aż o 65 proc. w porównaniu do stanu z 2015 r. To z kolei będzie możliwe głównie dzięki zwiększeniu do 60 proc. udziału energii odnawialnej w zużyciu Orange Polska. Więcej na stronie flex.orange.pl/eko

Część większej całości

Walka ze zmianą klimatu to jednak nie tylko inwestowanie w odnawialną energię. To również neutralizowanie emisji, których ograniczyć nie możemy. W Orange Flex dzieje się to poprzez wsparcie projektu certyfikowanego przez Gold Standard, co gwarantuje, że działanie jest realne i faktycznie dzięki niemu usuwane są z atmosfery dodatkowe, deklarowane ilości CO2. Dodatkowo w ramach podejścia #OrangeGoesGreen, Orange Flex zamienił dotąd 300 tys. GB przekazanych przez użytkowników na 10 tys. m2 bioróżnorodnego lasu, zapewniającego regenerację ekologiczną Kaszub. Dzięki akcji Las Na Zawsze z atmosfery będzie pochłaniane ok. 7 ton CO2 rocznie.

Orange Flex ogranicza również inne źródła emisji:

  • operator zrezygnował m.in. z papierowych umów oraz faktur i rozliczenia prowadzi wyłącznie w aplikacji;
  • promowane są także karty eSIM, które nie wymagają zużycia materiałów i tym samym nie powodują emisji związanych z dystrybucją.

Orange stawia także na ekologiczną edukację. Kwestia odpowiedzialności klimatycznej będzie tematem m.in. transmisji online „Miasteczko Myśli. Razem dla planety”, która odbędzie się już 9 czerwca o godz. 10:00. Wydarzenie transmitowane będzie na Facebooku profilu WP Wiadomości. Jednym z gości będzie prof. Muhammad Yunus laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Orange stawia na energię odnawialną. Na potrzeby operatora pracują już dwie farmy wiatrowe - Polska Times

Dodaj ogłoszenie