Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Opole w blokach startowych

Tomasz Rozwadowski
Leszcze były już nagradzane w Opolu. Może i tym razem się uda?
Leszcze były już nagradzane w Opolu. Może i tym razem się uda? Marek Podolczyński
Już w piątkowy wieczór w opolskim amfiteatrze zasiądzie festiwalowa publiczność, a w całym kraju przed telewizorami usiądzie dodatkowe...

No właśnie, z liczbą telewizyjnych sympatyków opolskiej imprezy jest duży kłopot, bowiem festiwal w tym roku wcale nie ma komfortowej sytuacji i nie wiadomo, czy ten jubileusz nie będzie gorzki pod warstwą zwyczajowego lukru.

W tym roku trzydniowy maraton rozrywkowy startuje przecież pod podwójnym medialnym ostrzałem. Po pierwsze, na nieszczęście krajowego show-biznesu, polska reprezentacja piłkarska po raz pierwszy zakwalifikowała się do mistrzostw Europy Części potencjalnych widzów nie w głowie będą rodzime piosenki, już prędzej sami będą zdzierać gardła przed monitorami i telebimami. Po drugie, pozycja Telewizji Polskiej stale słabnie , a powiększa się armia telewidzów, którzy uznają tylko nadawców komercyjnych. Można się także zastanawiać, czy kierownictwo TVP nie będzie zachwalać festiwalu jako programu misyjnego, czyli uzasadnienia dla płacenia abonamentu, i czy nie będzie to w oczach telwidzów pocałunkiem śmierci.. To jednak nie nasze zmartwienie, my pomyślmy, czy w tym roku warto włączać publiczną jedynkę podczas transmisji z Opola.

Z pewnością zadowoleni będą sympatycy tradycyjnej piosenki, ponieważ organizatorzy przygotowali na każdy kolejny dzień festiwalu blisko godzinny recital wielkiej gwiazdy, codziennie rozpoczynający się o godz. 20.15. Trudno krytykować wybór, gwiazdy rzeczywiście są największego kalibru - zobaczymy więc kolejno Marylę Rodowicz, zespół Bajm z Beatą Kozidrak i Ryszarda Rynkowskiego. Szczególnie ciekawie zapowiada się recital piątkowy - Maryla Rodowicz jest w wysokiej formie po wydaniu najlepszego od lat albumu "Jest cudnie", który błyskawicznie zdobył platynowy status i zawojował radiowe play-listy.

Z lokalnej, pomorskiej perspektywy będziemy mieli komu kibicować w piątek i podczas koncertu premier o godz. 21.05 i o godz, 22.55 przy debiutach. W premierowe szranki z piosenką "Tak się bawi nasza klasa" stanie zespół Leszcze, już kiedyś nagrodzony w Opolu. A o pierwsze w karierze opolskie wyróżnienia będą walczyć w sobotę Karolina Trębacz-Mazurkiewicz, aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni, oraz sopocki zespół Saluminesia, odkrycie Piotra Stelmacha z radiowej Trójki. Oba konkursy będą połączone z głosowaniem SMS-owym i e-mailowym, każdy może więć mieć wpływ na ostateczny werdykt .

Nieco inny charakter będą miały sobota - z rozwiązaniem plebiscytu Superjedynki 2008 o godz. 21.05 i tradycyjnym Kabaretonem o godz. 22.55, oraz niedziela, którą wypełni, oprócz wspomnianego koncertu Rynkowskiego, jubileuszowe widowisko pod hasłem ?Dobre, bo (o)polskie? rozpoczynające się o godz. 21.05.

Ostatni z punktów programu będzie wspomnieniowym show z minionych 45 lat, który oprócz piosenek śpiewanych na żywo wypełnią materiały archiwalne i anegdoty opowiadane przez festiwalowych weteranów. Oby to nie był monumentalny niewypał na same urodziny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki