Opłać faktury, rachunki i wynagrodzenia pracowników z Unijną Pożyczką Płynnościową!

Materiał powstał we współpracy z BGK
Dla osób prowadzących własną firmę, utrzymanie płynności finansowej w obliczu pandemii jest nie lada wyzwaniem. Trudna sytuacja na rynku zmusiła przedsiębiorców do ograniczenia lub nawet zawieszenia działalności. Powrót na właściwe tory stał się priorytetem. Jak zdobyć pieniądze, by uregulować zaległe zobowiązania?

Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego uruchomił dla mikro, małych i średnich firm unijne pożyczki płynnościowe finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Ten dodatkowy zastrzyk gotówki pomoże przedsiębiorcom przetrwać w tym trudnym czasie.

Na czym konkretnie polega pomoc?

Pomorskie mikro, małe i średnie firmy mogą już składać wnioski na unijną pożyczkę płynnościową. Firma może ubiegać się o wsparcie w wysokości do 150 tys. zł.

Co można sfinansować?

  • wynagrodzenia pracowników (w tym także składowe należne ZUS, US),
  • opłaty za czynsz lub najem lokalu,
  • zakup potrzebnego towaru,
  • spłatę zobowiązań handlowych
  • wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości firmy i nieopłacone na dzień 1 lutego 2020 r.
  • spłatę bieżących rat pożyczkowych, kredytowych, leasingowych (które nie pochodzą ze środków EFSI, z innych funduszy, programów, środków i instrumentów Unii Europejskiej lub innych źródeł pomocy krajowej lub zagranicznej) .

Jakie korzyści daje pożyczka płynnościowa?

Pożyczka udzielana jest od 0% w skali roku. Co więcej, przedsiębiorca nie ma obowiązku wnoszenia wkładu własnego, a na spłatę zobowiązań ma aż 5 lat.

Przedsiębiorca dzięki pożyczce może zabezpieczyć bieżące potrzeby swojej firmy, w tym wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania nieopłacone na dzień 1 lutego 2020 r.

Dokąd po pożyczkę?

Pożyczek udzielają instytucje finansujące współpracujące z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wnioski o pożyczkę można składać on-line na stronie instytucji finansującej lub osobiście w punktach obsługi klienta.

Instytucje finansujące udzielające unijnej pożyczki płynnościowej w województwie pomorskim:

Warto pamiętać, że instytucja finansująca:

  • udostępnia na swojej stronie internetowej wszystkie dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o pożyczkę;
  • odpowie na wszystkie szczegółowe pytania o: warunki pożyczki, potrzebne dokumenty, czas rozpatrywania wniosku pożyczkowego;

Szczegółowe informacje dotyczące pożyczek dla pomorskich firm oraz projektu Pomorski Fundusz Rozwoju 2020+ znajdują się na stronach instytucji finansujących oraz na pozyczkiunijne.bgk.pl

Artykuł sponsorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przyznanie pożyczki zależy od pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

Dodaj ogłoszenie