Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Olimpiada Wiedzy o Gdańsku: Prezydent Adamowicz rzuca wyzwanie

Dariusz Szreter
Zachęcamy Państwa do udziału w obywatelskiej Olimpiady Wiedzy o Gdańsku. Wziąć w niej udział mogą wszyscy, którzy ukończyli 16 rok życia i nie są zawodowo związani z historią. Tę szansę wykorzystał prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, który - jak już informowaliśmy - jako pierwszy wypełnił kupon zgłoszeniowy, deklarując, że podda się sprawdzianowi wiedzy o mieście, którym rządzi już od prawie 11 lat.

- Kiedy publicznie startowaliśmy z Olimpiadą Wiedzy o Gdańsku zachowałem się dość impulsywnie i jako pierwszy zgłosiłem chęć wzięcia udziału w tym, jak myślę, bardzo ważnym konkursie - powiedział nam prezydent Adamowicz. - Chwilę później zacząłem się zastanawiać, czy aby nie przesadziłem, czy na pewno podołam temu wyzwaniu. Ale po pierwsze historia naszego miasta od nieomal zawsze była moją pasją i myślę, że znam ją dość dobrze jak na laika. Po drugie, jest jeszcze trochę czasu na uzupełnienie wiedzy. A po trzecie wreszcie - życie polega także na tym, by stawiać przed sobą wyzwania i próbować im sprostać. Wierzę, że piękna idea Olimpiady spotka się z szerokim odzewem i że na tej próbie spotkam bardzo wielu gdańszczan.

Ze swojej strony dodajmy, że wyniki testu poszczególnych uczestników podlegają ustawie o ochronie danych osobowych, zatem stan wiedzy prezydenta pozostanie słodką tajemnicą komisji egzaminacyjnej, chyba, że on sam zdecyduje się je upublicznić lub... zakwalifikuje się do finału.

Przypominamy, że eliminacje w formie godzinnego testu złożonego z 50 pytań odbędą się w sobotę 3 października. 12 najlepszych przejdzie do finału, który zaplanowany jest na 10 października. Zgłaszać swój udział można jeszcze tylko przez trzy dni - do najbliższego piątku. Można to zrobić wypełniając i wysyłając zamieszczony obok kupon.

Zgłoszenie można także wysłać e-mailem na adres olimpiada@fundacjagdanska. pl lub zarejestrować się on-line na stronie internetowej www.olimpiada.gda.pl. Tam też znajdą Państwo listę lektur pomocniczych. Oprócz pozycji z zakresu historii miasta nieodzowna będzie także wiedza na temat bieżących zagadnień. Tu oczywiście przydatna będzie codzienna lektura "Polski Dziennika Bałtyckiego".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki