Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Indeksy czekają na zwycięzców

Marek Adamkowicz
Dwa miesiące przed rozgrywką finałową drużyny wojewódzkie zostaną w nagrodę zaproszone na wizytę studyjną i integracyjną do Gdańska - Miasta Wolności i Solidarności. Finał drugiej edycji konkursu odbędzie się w czerwcu 2015 r. w Warszawie.
Dwa miesiące przed rozgrywką finałową drużyny wojewódzkie zostaną w nagrodę zaproszone na wizytę studyjną i integracyjną do Gdańska - Miasta Wolności i Solidarności. Finał drugiej edycji konkursu odbędzie się w czerwcu 2015 r. w Warszawie. archiwum DB
Fundacja Centrum Solidarności zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie historycznym "Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Przedsięwzięcie ma na celu popularyzowanie wiedzy o historii Polski lat 1970-1990 i jest adresowane do uczniów drugich klas szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs składa się z trzech etapów (szkolnego, wojewódzkiego oraz ogólnopolskiego). Aby wziąć w nim udział, nauczyciel, który potem będzie koordynować przebieg etapu szkolnego, powinien za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie www.olimpiadasolidarnosci.pl, zarejestrować szkołę.

W etapie szkolnym oraz wojewódzkim uczniowie rywalizują ze sobą indywidualnie, rozwiązując test wielokrotnego wyboru. Po zakończeniu eliminacji wojewódzkich trzech najlepszych uczniów z każdego regionu stworzy jedną drużynę. W części finałowej zmierzy się 16 trzyosobowych zespołów, które będą walczyć o wygraną.

Dwa miesiące przed rozgrywką finałową drużyny wojewódzkie zostaną w nagrodę zaproszone na wizytę studyjną i integracyjną do Gdańska - Miasta Wolności i Solidarności. Finał drugiej edycji konkursu odbędzie się w czerwcu 2015 r. w Warszawie.

Członkowie zwycięskiej drużyny zostaną nagrodzeni indeksami Uniwersytetu Gdańskiego (dziennikarstwo, komunikacja społeczna, politologia, socjologia) i Uniwersytetu Warszawskiego (europeistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, politologia, polityka społeczna, stosunki międzynarodowe, historia, studia nad słowiańszczyzną wschodnią), rocznymi stypendiami naukowymi oraz bonami (ważnymi 3 lata) na wszystkie publikacje Instytutu Pamięci Narodowej.

Szkoły, których uczniowie będą laureatami II edycji konkursu, zostaną uhonorowane specjalnie ufundowaną na ten cel statuetką wraz z dyplomem, natomiast nauczyciele prowadzący uczniów ze zwycięskiej drużyny otrzymają nagrody pieniężne.

Patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, natomiast patronat honorowy sprawują: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji i Lech Wałęsa. Współorganizatorem konkursu jest Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka, a partnerami Instytut Pamięci Narodowej i NSZZ Solidarność.

Rejestracja uczestników potrwa do 10 listopada. Etap szkolny zostanie zorganizowany 25 listopada bieżącego roku. Szczegółowych informacji udzielają Katarzy-na Lamża-Ogrodnik i Anna Adamczyk, tel.58 308 43 28, mail:[email protected].

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki