Krzysztof FedakZaktualizowano
Elblążanie grali efektownie
Elblążanie grali efektownie Anna Arent-Mendyk
Piłkarze drugoligowej Olimpii Elbląg wygrali z Hetmanem Zamość 4:1

Drugie zwycięstwo odnieśli piłkarze Olimpii Elbląg, którzy w sobotę na własnym boisku pokonali Hetmana Zamość 4:1.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już pierwszą swoją groźną akcję zamienili na bramkę. W 9 min. Paweł Piotrowski zagrał na wolne pole do Piotra Trafarskiego, a ten technicznym strzałem umieścił piłkę w siatce. O tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, elblążanie przekonali się w 38 min. Błąd obrońców wykorzystał Marek Fundakowski i doprowadził do remisu.

W drugiej połowie dominacja gospodarzy była już niepodważalna. Kilkanaście sekund po wznowieniu gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Paweł Nowacki po precyzyjnym strzale z linii pola karnego. Najładniejsza bramka meczu była autorstwa Honorata Stróża. Pomocnik Olimpii przejął piłkę 20 metrów od bramki, ograł jednego z rywali i uderzył tuż przy słupku.

- Za pierwszą połowę możemy tylko przeprosić kibiców, którzy tak licznie stawili się na meczu. Na szczęście po przerwie zagraliśmy już skuteczniej - stwierdził Stróż.

Czwartego gola dał Olimpii Pietroń po akcji sam na sam z bramkarzem Hetmana.

Olimpia Elbląg - Hetman Zamość 4:1
Bramki: 1:0 - Trafarski (9.), 1:1 - Fundakowski (38.), 2:1 - Nowacki (46.), 3:1 - Stróż (52.), 4:1 - Pietroń (81.).
Olimpia: Kuć - Kopycki, Jurgielewicz, StankiewiczI, Laskowski, Nowacki, Stróż, Kołodziejski (61' Styś), Pietroń, Trafarski (81' Roszak), Piotrowski (85' Kowalczyk).
Hetman: Prus - Demusiak (79' Miszczuk), Grunt, Frączek, SowaI, Lytvynyuk, Skórski, LindnerI (82' Rajtar), Kycko (89' Szyper), Kaczmarek, Fundakowski.
Sędziował: Meler (Brodnica).