Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice. Goście wymęczyli zwycięstwo. "Chojna" nadal w grze o ekstraklasę

Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Piłkarze Chojniczanki wymęczyli w sobotę zwycięstwo nad Olimpią w Grudziądzu. Tym samym podopieczni trenera Krzysztofa Bredego nadal są w grze o ekstraklasę.

Chojniczankę, w rywalizacji z Olimpią, mógł interesować tylko jeden cel - zdobycie kompletu punktów. Tylko w ten sposób "Chojna" mogła utrzymać kontakt z czołówką i tym samym nadal bić się o awans do piłkarskiej elity w Polsce. Ponadto, w kuluarach mówiło się, że o posadę walczy trener Krzysztof Brede.

Tymczasem przyjezdni rozpoczęli sobotnie spotkanie totalnie rozkojarzeni. W 5. minucie tak naprawdę powinno już być... 2:0 dla walczącej o utrzymanie Olimpii. Najpierw Eusebio Bancessi ograł dwóch rywali i uderzył na bramkę gości, a piłka odbiła się od poprzeczki! A chwilę potem z dystansu minimalnie chybił Ante Vukusić.

Kolejne minuty nie przyniosły nagłej zmiany obrazu gry. Mimo że "Chojna" próbowała przejąć inicjatywę, to jednak bramka zdecydowanie należała się gospodarzom. Ale brakowało im jednego - skuteczności. Toteż w pierwszych 45 minutach kibice goli nie oglądali.

Nieco więcej zaczęło dziać się w drugiej odsłonie. Już na początku zespoły stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramką. Jedną z nich, w 60. minucie, wykorzystał Maciej Górski. Napastnik "Chojny" popisał się celną główką po dośrodkowaniu i dał prowadzenie swojej drużynie.

Od tego czasu gra się zaostrzyła. W 92. minucie czerwoną kartką za faul ukarany został nawet Adrian Bielawski. A Olimpia strat odrobić już nie zdołała.

Teraz Chojniczankę czeka mecz u siebie z Wigrami Suwałki (niedziela, 29 kwietnia, godz. 19).

TOP Sportowy24: Bramkarz Legii spojrzał śmierci w twarz