Okrągły stół dobrego humoru

  Okrągły stół dobrego humoru

  Ryszarda Wojciechowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Lisy w... kurniku TVP wygrały z pluskwą Marcinkiewicza. Silikonowe melony estrady przegrały z "Papayą" Urszuli Dudziak. A Happeningiem Roku okrzyknięto sygnał o zbliżaniu się końca świata, czyli... Dodę u Zanussiego.
  Kolejny Okrągły Stół Satyryków przy Festiwalu Dobrego Humoru za nami.

  Obrady, jak zwykle, poprzedziła scenka rodzajowa przed gdańskim Dworem Artusa. Tym razem wszystko kręciło się wokół Euro. Krzysztof Skiba oraz Jacek Borzych prezentowali spuszczanie powietrza z polskiej piłki nożnej, którą był ogromny, nadmuchany balon.

  Potem już tylko obradowano. Przy okrągłym stole (ustawionym zresztą w podkowę) zasiedli aktorzy, satyrycy i rysownicy, czyli pulsary polskiej rozrywki - jak żartowano. Wśród nich m.in. Alina Janowska i Zofia Czerwińska, E

  dyta Jungowska, Jerzy Gruza i Maciej Kraszewski.
  W obradach polityka mieszała się ze show-biznesem. Pojawiał się też agent "Bolek". Mignął nawet łysy Webb u "Fryzjera".

  Przy każdej kategorii długo się spierano. Ale udało się stworzyć kompromis. I oto jego wynik. W kategorii Plama Roku zwyciężył... Instytut Plam Narodowych. Ciosem Roku okazał się cios ziobrującej ręki, który zniszczył laptopy w Ministerstwie Sprawiedliwości.

  Narzędzie Palikota z dodatkowymi bateriami wygrało w kategorii Narzędzie Roku. Paranoją Roku okrzyknięto amerykańskiego hermafrodytę, reprezentującego polską kulturę narodową na festiwalu w Chorwacji.
  Zwierzę Roku to już wspomniane Lisy w kurniku TVP, a Martyrologią stało się hasło: "Polak strzela, Niemiec wygrywa".

  Nie oszczędzano naszych najważniejszych polityków. W kategorii Zboczenie Roku wygrało hasło: "Donald na marychce" (aluzja do skrę- ta), a w Uniku Roku wyeksponowano Lecha Kaczyńskiego, jako unikającego Lecha Wałęsy na meczu Polska - Austria.

  Na show-biznesie też sobie ostrzono języki. Ofiarą Roku została Kasia Cerekwicka, 15-minutowa laureatka opolskiego festiwalu. A kategoria Konstrukcja Roku brzmi: "O Boże, jak Oni Śpiewają Taniec z Gwiazdami na lodzie".

  Dziś już ostatni dzień Festiwalu Dobrego Humoru. O godz. 18, na estradzie na gdańskim Targu Węglowym pojawią się tegoroczni festiwalowi zwycięzcy. Dowiemy się, który serial jest najbardziej komediowy i jaki program bywa najbardziej rozrywkowy. Poznamy też najlepszych aktorów komediowych i najśmieszniejszych szołmenów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo