Ojciec oskarżony o molestowanie dzieci

  Ojciec oskarżony o molestowanie dzieci

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ponad rok trwał, według śledczych, dramat trójki dzieci mieszkających w jednej ze wsi powiatu kartuskiego. Maluchy w wieku od dwóch do siedmiu lat miały być w tym czasie wykorzystywane seksualnie przez swojego ojca i jego przyjaciółkę. Molestować miał je także dziadek i dwójka dalszych krewnych.
  Gdańska Prokuratura Okręgowa skierowała właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko całej piątce podejrzanych. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sąd uzna ich za winnych, nie może wymierzyć im kary mniejszej niż pięć lat więzienia. Oskarżeni od sierpnia ubiegłego roku, kiedy to prokuratura przedstawiła im zarzuty, przebywali w areszcie. Pozostaną w nim nadal.

  Natomiast wobec matki dzieci prokuratorzy umorzyli postępowanie, uznając, iż w świetle opinii sądowo-psychiatrycznych "działała, mając całkowicie zniesioną zdolność rozpoznawania swoich czynów". Nieoficjalnie wiadomo, iż stwierdzono u niej przewlekłą chorobę psychiczną.

  Według opinii biegłych, dwójka oskarżonych, czyli jeden z krewnych dzieci oraz znajoma rodziny, dopuściła się zarzucanych im przestępstw, "mając w znacznym stopniu ograniczoną zdolność ich rozumienia", co może mieć w przyszłości wpływ na wymiar ich kary.
  Biegli nie stwierdzili natomiast u nikogo z piątki oskarżonych zaburzeń seksualnych o charakterze pedofilii.

  Prokuratura, ze względu na dobro pokrzywdzonych dzieci, nie zdradza żadnych szczegółów dotyczących okoliczności, w jakich popełnione miały zostać przestępstwa. Wiadomo tylko, że dzieci, które miały być molestowane to dziewczynki 2- i 7-letnia oraz 4-letni chłopiec. Dziś ta trójka przebywa już w rodzinie zastępczej.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo