reklama

Ojciec gwałcił swoje córki? Areszt dla 43-latka z gminy Puck

P. Niemkiewicz, K. HoffmannZaktualizowano 
sxc.hu
Nawet kilka lat mogło trwać molestowanie, którego dopuszczać się miał mężczyzna z wioski w gminie Puck na swoich dwóch córkach.

Sygnał o molestowaniu wypłynął w jednej z puckich szkół. To tam 16-latka o całej sprawie opowiedziała nauczycielowi i psychologowi. Jak się wkrótce okazało, rodzic miał też gwałcić drugą z córek, dziś już pełnoletnią.

- Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez 43-letniego ojca zgłosił wychowawca jednej z poszkodowanych - mówi st. sierż. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP Puck. - Tego samego dnia funkcjonariusze puckiej policji doprowadzili mężczyznę na komendę.

43-latek usłyszał łącznie cztery zarzuty. Wszystkie na tle seksualnym, łącznie z najpoważniejszym - z art. 197 KK par. 2, czyli zgwałceniem małoletniego poniżej 15. roku życia. - A to kwalifikowane jest jako zbrodnia, karana od 3 do 15 lat pozbawienia wolności - wyjaśniają w puckiej prokuraturze rejonowej.

Mężczyzna czeka na wyjaśnienie sprawy w wejherowskim areszcie. Nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

krzysztof.hoffman@polskapress.pl
piotr.niemkiewicz@polskapress.pl

Cały artykuł na ten temat przeczytasz w papierowym, wtorkowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" z 19.01.2016 r. albo kupując e-wydanie gazety

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie