Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ogrzewanie w Twoim domu

.
Wkłady kominkowe dostępne na rynku są produkowane głównie z żeliwa lub stali. Wkład kominkowy jest bezpośrednio podłączany do wylotu spalin. Obecnie powstają wkłady kominkowe z możliwością przyłączenia dopływu świeżego powietrza oraz z regulatorem ciągu regulującego dopływ świeżego powietrza do paleniska.

Wkłady kominkowy zawiera szybę wykonaną ze szkła żaroodpornego, która wykazuje wytrzymałość aż do 700 stopni Celsjusza. Dużą popularnością cieszą się wkłady kominkowe z płaszczem wodnym. Dzięki płytowemu lub rurowemu wymiennikowi ciepła dochodzi do ogrzania cieczy, która trafia do instalacji centralnego ogrzewania. Wówczas centralne ogrzewanie nie wymaga uruchomienia pieca grzewczego, a oddaje ciepło kiedy jest palony opał w kominku. Wkłady kominkowe znacznie podnoszą sprawność paleniska dzięki zamknięciu jego za szybą. Wkłady kominkowe należą do bezpiecznych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Oferta firmy Kratki
Firma Kratki zajmuje się produkcją kominków, kratek, pieców wolnostojących, wkładów kominkowych oraz licznych akcesoriów. Wszystkie urządzenia i dodatki wytwarzane są z wysokiej jakości surowców. Firma Kratki swoim klientom oferuje dostęp do całkowicie bezpiecznych produktów.
Wkłady kominkowe produkowane przez firmę Kratki dostępne są w kilku rodzajach i rozmiarach. Dodatkowo wkłady wyposażane są w różne kształty drzwiczek oraz typu wykończenia frontów. Odznaczają się duża trwałością i wytrzymałością zwłaszcza na wysokie temperatury. Oprócz tego wartościową zaletą jest nowoczesność wkładów kominkowych, które potrafią świetnie dopasować się do każdego wnętrza. Wkłady kominkowe wyposażane są w liczne systemy oraz mechanizmy ułatwiające ich działanie oraz zwiększające komfort użytkowania urządzenia. Nawet najdrobniejsze elementy wkładów kominkowych wykonywane są z duża dbałością.

Wkłady kominkowe firmy Kratki

Firma Kratki produkuje trzy rodzaje wkładów kominkowych. Należą do nich wkłady powietrzne, wkłady z płaszczem wodnym oraz wkłady gazowe.
Wkłady kominkowe powietrzne ogrzewają pomieszczenie przez szybę, front wkładu oraz przez czopuchu kominka. Ciepłe powietrze można rozprowadzić do innych pomieszczeń, ale wymaga to specjalnej instalacji. Kominki z wkładem powietrznym doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach pełniących funkcje ozdobne. Za pomocą kominka z wkładem powietrznym ciężko jest ogrzać cały dom, można jednak skorzystać z niego w celu podniesienia walorów estetycznych konkretnego pomieszczenia i skorzystania z dodatkowego źródła ciepła.

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym podłączone są z instalacją CO. Ogrzewanie domu dzięki instalacji kominka z płaszczem wodnym jest bardzo wygodne i komfortowe. Ciepło z kominka oddawane jest przez szybę, front wkładu oraz poprzez ogrzewanie wody. Ogrzana woda za pomocą instalacji OC trafia do wszystkich grzejników w całym domu. Dzięki temu nie trzeba uruchamiać dodatkowego pieca grzewczego czy gazowego. Podczas palenia się w kominku uzyskuje się ciepłe grzejniki w każdym pomieszczeniu. Kominek z płaszczem wodnym może być jednym źródłem ciepła całym domu. Jednak jedną z wad tego typu wykładu jest konieczność systematycznego palenia w kominku. Podczas wypalenia drewna i żaru w kominku następuje zakończenie ogrzewania wody i grzejniki nie oddają ciepła.

Wkłady kominkowe gazowe są bardzo wygodne w obsłudze. Dodatkowo nie wymagają tak jak w przypadku kominków z płaszczem wodnym lub powietrznych dokładania drewna i czyszczenia kominka z popiołu. Trudnością w kominkach gazowych jest przeprowadzenie specjalnej instalacji przez osobę mającą uprawnienia do urządzeń gazowych. Kominek gazowy wymaga także sprawnej wentylacji wywiewnej odpowiedniej dla danego gazu. Kominek gazowy bardzo przypomina kominek tradycyjny, posiada widoczne palenisko, które może być zabudowane lub osłonięte jednie szybą żaroodporną.
Wkłady kominkowe - funkcjonalność

Wkłady kominkowe tworzone są w różnych kształtach i formach, mających na celu zwiększenie ich funkcjonalności. Dodatkowo dostępne są w różnych cenach, dzięki czemu zwiększają możliwości ich zakupu przez każdą osobę. Posiadają rozmaite formy przeszklenia, do najpopularniejszych należą formy: proste, półokrągłe, boczne, tunelowe i trapezowe.
Wkłady kominkowe wyposażane są w drzwiczki, dzięki którym można podłożyć opał. Tworzonych jest kilka rodzajów drzwiczek, niektóre mogą być otwierane do góry, w lewo lub w prawo. Do głównych materiałów z jakich wytwarzane są wkłady kominkowe należą: żeliwo, stal i kafel. Wkłady kominkowe posiadają różną moc nominalną, moc grzewczą oraz sprawność cieplną. Podczas wyboru wykładu kominkowego można zdecydować się na:

•wkład przeznaczony do rekuperacji,
•wkład o odpowiedniej średnicy wylotu spalin,
•wkład o specjalnej wadze,
•wkład o emisji spalin CO podawanej w %,
•wkład o określonej temperaturze spalin,
•wkład dobrany do odpowiedniej długości polan drewna,
•wkład posiadający zgodność z normą BLMSCHV2,
•wykład wyposażony w dolot powietrza, wyłożenie komory spalania, popielnik czy też ozdobną szybę Glass.

Porównując wszystkie wkłady kominkowe, przed decyzją właściwego należy rozpatrzyć swoje potrzeby. Jeżeli kominek ma pełnić funkcję estetyczne i dekoracyjne warto zdecydować się na wkład kominkowy powietrzny. Pozwoli on cieszyć się paleniskiem w wybranym momencie i będzie stanowił dodatkowe źródło ciepła w domu. Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym są wyśmienitym rozwiązaniem dla osób chcących korzystać tylko z jednego źródła ogrzewania. Palenisko w kominku ogrzewa wodę w grzejnikach, pozwala na wygodne i tanie ogrzanie całego domu. Wymaga jedynie zakupienia odpowiedniej ilość drewna na sezon grzewczy oraz systematycznego dokładania polanek. Wkłady kominkowe gazowe także cieszą się popularnością i oddają dużo ciepła. Jednak wymagają przeprowadzenia specjalnej instalacji przez osoby posiadające właściwe uprawnienia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki