Ogród pod egidą ONZ

  Ogród pod egidą ONZ

  Wawrzyniec Rozenberg

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Fundacja "Żyć Godnie" z Kolnika w gm. Pszczółki, jako jedyna w powiecie gdańskim, otrzymała nagrodę Organizacji Narodów Zjednoczonych.
  Wyróżnienie przyznano za wzorowe wykorzystanie pieniędzy przekazanych przez tę największą światową instytucję na zorganizowanie ogrodu w prowadzonym przez fundację ośrodku wsparcia dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.

  Mieści się on w zabytkowym domu podcieniowym. Po roku od otrzymania dotacji wokół budynku, gdzie wcześniej były tylko zarośla, dziś są alejki, oczko wodne z fontanną, spacerują zwierzęta, a ośrodek stał się jednym z najpiękniejszych obiektów w powiecie.
  - Nagroda to dyplom dla instytucji wzorowo wykorzystujących pieniądze ONZ - mówi Przemysław Czajkowski, krajowy koordynator programu Małych Dotacji Globalnego Funduszu Środowiska ONZ. - W Kolniku ujęła nas próba wykorzystania przyrody do terapii.

  Większość prac wykonali zaprzyjaźnieni uczniowie, prostsze zajęcia powierzono natomiast podopiecznym, dla których był to rodzaj terapii. - Podzieliliśmy teren na cztery ogrody - opowiada Justyna Cyra z ŚOW. - Nasi podopieczni godzinami stoją przy klatkach i karmią zwierzaki.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo