Ograniczenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Gdyni. Od czwartku 19.03.2020 sobotnie rozkłady jazdy

Szymon Szadurski
Szymon Szadurski
Apele Głównego Inspektora Sanitarnego i ministra zdrowia o pozostanie w domach, a także pozamykane szkoły i instytucje kultury spowodowały zmniejszenie ruchu mieszkańców pojazdami komunikacji miejskiej w Gdyni. Autobusy i trolejbusy zaczną w związku z tym jeździć z mniejszą częstotliwością.

Od czwartku 19 marca Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni wprowadza rozkłady jazdy, które przed wybuchem epidemii koronawirusa ważne były w soboty. Większej liczby kursów pasażerowie spodziewać mogą się tylko na liniach pospiesznych J, K, R, S, W, X i Z.

Zobacz także: Dodatkowe środki ostrożności w autobusach i tolejbusach w Gdyni w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Chronieni kierowcy i pasażerowie

Dodatkowo od b] wtorku 17 marca[/b], niektóre linie zaczęły funkcjonować z ograniczoną liczbą kursów, bądź zostały tymczasowo zawieszone. Nie kursują trolejbusy 21 i autobusy F. Częstotliwość odjazdów autobusów 145 i 153 zredukowana została w godzinach szczytu do 30-40 minut. Linie 121 i 209 zawieszone zostały w szczycie popołudniowym. Trolejbusy 27 jeżdżą od dziś z częstotliwością 24-30 minut, a 34 co godzinę. Zmiany te obowiązywać będą do odwołania.

Najnowsze informacje z regionu o zagrożeniu koronawirusem!

Z Gwiazdami - Marek Kaliszuk - zapowiedź

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie